Чи можуть військовозобов'язані отримати повістку за кордоном

Ні, не можуть

В Україні триває процедура мобілізації осіб призивного віку. Про це пише 5 канал.

Наприкінці 2022 року уряд України затвердив новий порядок організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних і резервістів. 

Відповідно до постанови №1487 дипломатичні відомства за кордоном проводитимуть наступні процедури: 

  • вестимуть військовий облік чоловіків;
  • повідомлятимуть військовозобов'язаним про початок чергового призову громадян України на строкову службу;
  • «сприятимуть поверненню» військовозобов'язаних в Україну під час мобілізації.

Усі чоловіки, що прибули до іншої країни на понад 3 місяці, повинні стати на військовий облік у дипломатичній установі. При цьому працівники відповідних установи не мають права вручати громадянам України будь-якого виду повістки, а також складати на них матеріали для притягнення за порушення правил військового обліку.

Працівники дипломатичних установ мають право виключно вести облік військовозобов'язаних та інформувати про це відповідні органи в Україні. 

Також, юрист пояснив, чи можна видавати повістку людині під час хвороби на лікарняному.

varta1.com.ua: Новини

Коментарі

Читайте також

Найкоментованіше

  1. росія може завдати масованого удару на Різдво, - Зеленський
  2. Зеленський привітав українців зі святами та озвучив "побажання" путіну
  3. Набір у патрульну поліцію Львівської області триває
  4. ПриватБанк після резонансного інциденту запустив гарячу лінію для ветеранів та людей з інвалідністю
  5. В Україні 7 січня відзначатимуть нове свято, яке ініціював Зеленський

Найчитаніше

  1. В Україні 7 січня відзначатимуть нове свято, яке ініціював Зеленський
  2. Пішов з життя легендарний ведучий львівського телебачення Петро Остапишин
  3. Співачка Олена Тополя поділилася реакцією дітей на розлучення з чоловіком
  4. Стало відомо про загибель молодого десантника з Львівщини: 26 грудня «на щиті» повертається воїн Володимир Олексин
  5. ПриватБанк після резонансного інциденту запустив гарячу лінію для ветеранів та людей з інвалідністю