Чи наважиться Китай надати путіну зброю: пояснення

США попередили уряд країни про наслідки

Китай серйозно розглядає можливість передачі росії летальної зброї для війни проти України. За даними американских спецслужб, КНР може піти на постачання військової допомоги росії.

Про це заявив директор ЦРУ Вільям Бернс в інтерв'ю CBS News.

Попри те, що дане рішення поки що не ухвалено, в Держдепартаменті США вже попередили уряд Китаю про «жахливі і трагічні наслідки» підтримки країни-агресора, пише Укрінформ.

«Надання КНР будь-якої летальної допомоги росії для її застосування в Україні було б кроком із потенційно жахливими й трагічними наслідками, передусім, для народу України»,- зауважив представник Держдепу.

Градус напруги навколо ситуації підвищується офіційним візитом самопроголошеного президента білорусі олександра лукашенка в Китай, де 2 березня лідери держав планують підписати великий пакет документів «з розвитку відносин у ключових сферах».

«Телеграф» з'ясовував, на що може піти КНР, аби не допустити програшу росії у війні, і як це вплине на військову підтримку України з боку Заходу.

Програш росії у війні стане політичною поразкою для Сі Цзіньпіна

Інформація про надання Китаєм військової підтримки росії неодноразово з'являлася на шпальтах світових ЗМІ. Щоправда, раніше мова йшла про приховану передачу країні-агресору товарів подвійного призначення — навігаційного обладнання, засобів глушіння і деталей для винищувачів. Тепер, за даними ЦРУ, уряд КНР всерйоз розглядає можливість надання росії летального озброєння.

«Ми впевнені, що китайське керівництво розглядає можливість надання (Росії – прим. Ред.) летальної зброї. Ми не бачимо, що остаточне рішення вже прийняте, і не бачимо доказів фактичних поставок летального озброєння. Саме тому Блінкен і президент чітко виступили із поясненнями щодо наслідків такого кроку», – заявив глава розвідувального управління США.

За словами Вільяма Бернса, наразі немає жодного іноземного лідера, який би спостерігав за досвідом путіна в Україні та розвитком війни більш уважно, ніж Сі Цзіньпін. Посадовець вважає, що президент Китаю «багато в чому був збентежений і протверезів через побачене».

Реагуючи на ймовірну підготовку до оборудки між КНР та рф, у Держдепартаменті США заявили, що надання росії будь-якої летальної допомоги було б кроком із потенційно жахливими та трагічними наслідками, насамперед, для народу України.

Крім того, за словами спікера Держдепартаменту США Неда Прайса, китайцям довелося б відповідати, чому, проголошуючи нейтралітет щодо війни в Україні, Пекін підтримує москву політично, дипломатично, а також на рівні риторики.

«Все це питання, на які має відповісти країна, яка заявляє про свій нейтралітет у цій жорстокій агресивній війні, у цьому жорстокому територіальному завоюванні», — сказав Прайс.

Особливого цинізму позиції КНР додає нещодавня публікація «мирного плану» по врегулюванню «української кризи» від МЗС Китаю. Зокрема, поставляючи в рф деталі для винищувачів та роздумуючи над передачею агресору летальної зброї, Сі Цзіньпін пропонує Україні «припинити бойові дії» та відмовитись від менталітету «холодної війни», натякаючи на нерозширення будь-яких військових блоків, в тому числі — НАТО.

Тим часом, з офіційним візитом у Китай прибув самопроголошений президент білорусі олександр лукашенко. Очікується, що за результатами зустрічі диктатора з Сі Цзіньпіном буде підписано великий пакет документів з «розвитку відносин у ключових сферах».

Не виключено, що під час цих перемовин лідери держав можуть домовитись про поставки китайського озброєння в рф через білорусь. Таким чином, КНР вдасться уникнути західних санкцій за пряму військову підтримку країни-агресора, повідомляють CNN і The Wall Street Journal з посиланням на власні джерела у розвідці США.

За інформацією журналістів, між москвою та Пекіном вже ведуться переговори щодо об'ємів на шляхів поставок в рф бойових безпілотників, зброї, а також 122-мм та 152-мм артилерійських снарядів. Повідомляється, що російські та китайські офіційні особи розробили план відправки безпілотників за підробленими відвантажувальними документами.

Нагадаємо, раніше Сі Цзіньпін повідомив «основну позицію Китаю» щодо війни в Україні.

varta1.com.ua: Новини

Коментарі