Чи захистять системи SAMP-T і Patriot від російських “Кинжалів”: відповідь експерта

Ці системи призначені для боротьби саме із балістичними ракетами

ФОТО: ілюстративне

Американська система Patriot реагує на появу цілі через 8-10 секунд, тому цілком спроможна перехопити російську ракету “Кинжал”. Однак про таку можливість свідчить лише теоретичне моделювання.

Про це розповів у своєму відеоблозі військовий експерт Олег Жданов. 

 За його словами європейська система SAMP-T і американська Patriot призначені для боротьби саме із балістичними ракетами, до яких належить і російська ракета “Кинжал”. Відповідно до тактико-технічних характеристики у американської системи ППО вистачить часу, щоб захопити ціль і знищити її. 

“У Patriot займає від 8 до 10 секунд реакція на появу цілі, тобто від моменту пуску вже через 10 секунд ракета йде на перехоплення. Єдина проблема в тому, що це ніде сьогодні не випробувалося. Тільки теоретичне та комп’ютерне моделювання можливостей одного та іншого комплексів”, - зауважив експерт.

Водночас Олег Жданов відзначив, що росія утримує літаки-носії ракет “Кинжал” у Білорусі,  звідки уже багато місяців запуски ракет не здійснюються.

“Не думаю, що росія у найближчий час буде застосовувати “Кинжали”. Тим більше, що в арсеналі їх не так багато — вистачить пальців двох рук, щоб порахувати. З їх випробуванням теж не все зрозуміло, чи були вони повністю завершені. Те, що їх прийнято на озброєння ще не означає, що вони не мають недоліків і кожен запуск буде успішним”, - зазначив експерт.

Раніше повідомлялося, яку територію може прикрити одна батарея Patriot та у якому разі збиття ракет буде малоймовірним.

varta1.com.ua: Новини

Ілона Мартинюк