Чи зможуть чоловіки відразу перетинати кордон після війни: пояснення юриста
Та хто з чоловіків може виїхати за кордон під час війни
Під час воєнного стану в Україні, виїзд військовозобов'язаних чоловіків за кордон сильно обмежений.
За словами юриста всі обмеження, які стосуються перетину кордону чоловіками віком від 18 до 60 років пов'язані з постановою Кабінету міністрів від 27 січня 1995 року № 57. Вони містять прив'язку до введення на території України надзвичайного або воєнного стану. Тобто такі обмеження можуть діяти лише у разі застосування цих правових режимів.
Юрист адвокатського об'єднання T&T Partners Владислав Юрчак зазначив в коментарі 24 Каналу, що наразі важко передбачити, що буде в майбутньому у правовому полі. Однак, якщо дія воєнного стану припинеться, то відповідні обмеження будуть існувати лише в тому разі, якщо введуть надзвичайний стан.
Якщо ж жоден з зазначених режимів не буде діяти на території України, то за чинним законодавством обмеження застосовуватися не будуть.
Хто з чоловіків може виїхати за кордон під час війни
Згідно з постановою уряду №57 (від 27 січня 1995 року) визначаються:
- правила і порядок перетину державного кордону під час війни;
- категорії громадян, які можуть перетинати державний кордон під час війни.
Юрист наголошує, що до цієї постанови постійно вносяться зміни і доповнення. Наразі, за умов воєнного стану за кордон можуть виїжджати:
- юнаки, яким ще не виповнилося 18 років та чоловіки, віком понад 60 років;
- чоловіки, у яких близькі родичі загинули чи зникли безвісти під час проведення АТО/ООС;
- громадяни України, які постійно мешкають на території іншої держави, якщо вони будуть постійно перебувати на консульському обліку і матимуть відповідні відмітки в паспортному документі;
- особи, яких за рішенням військово-лікарської комісії зняли з військового обліку через непридатність до військової служби.
Читайте також: стало відомо, скільки ухилянтів втекли з України від початку вторгнення рф через систему «Шлях».
Нагадаємо, що обмежено придатним до військової служби особам перетинати кордон під час дії воєнного стану заборонено.
varta1.com.ua: Новини
Читайте також
В Україні запровадять обовʼязковий техогляд для всіх авто
Євросоюз нам поставив цей критерій змін до кінця 2027 року
Після ударів РФ ЄС підтвердив посилення підтримки України
ЄС надає підтримку по всій Україні, щоб вона змогла витримати і пережити цю війну терору
Зеленський оцінив роботу ППО під час нічної російської атаки
Зеленський додав, що проблему нестачі перехоплювачів для балістики він обговорив на зустрічі з нідерландським прем'єром
Найкоментованіше
- У Львівському ТЦК та СП прокоментували відео мобілізації чоловіка (ВІДЕО)
- У Львові впав балкон разом із жінкою, яка на ньому стояла (ФОТО)
- Війна в Україні триватиме ще дуже довго, - Bild
- Президентські вибори в Україні можуть відбутися навесні 2027 року - Подоляк
- Зеленський заявив про 5 російських сценаріїв розширення війни через північ України
Найчитаніше
- У Львові впав балкон разом із жінкою, яка на ньому стояла (ФОТО)
- У Львівському ТЦК та СП прокоментували відео мобілізації чоловіка (ВІДЕО)
- Стало відомо про загибель Героя зі Львівщини, який з 2022 року вважався безвісти зниклим
- На Львівщині у вбивстві 11-річної дитини підозрюється 13-річний хлопець
- П'ятеро мобілізованих з Івано-Франківщини померли, не прослуживши й двох тижнів
Коментарі