Чим українцям загрожує відсутність військового квитка на роботі: відповідь адвоката

Право вимагати військово-обліковий документ є тільки під час укладання трудового договору

Що робити працівнику, якщо роботодавець просить в нього надати військовий квиток та чи можуть українця звільнити з роботи через відсутність цього документа. На це відповів адвокат Андрій Межирицький.

На сайті B2Bconsult адвокат написав, що прохання принесити військовий квиток - це лише прохання. Так, роботодавці повинні вести первинний військовий облік працівників та надавати відповідні відомості до ТЦК.

Проте відсутність у вас військового квитка жодним чином не впливає на реалізацію вашого конституційного права на працю. Також у разі відсутності цього документа вас не можуть звільнити з роботи, додає Межирицький.

Раніше юристи роз'яснили, що робити, якщо видали повістку в ТЦК в іншій області.

 «Право вимагати військово-обліковий документ є тільки під час укладання трудового договору (ч.2 ст. 24 КЗпП України). Якщо ж такий договір вже укладений, то у разі ненадання таких документів звільнити за цією підставою працівника з роботи не можна», - наголосив правник.

varta1.com.ua: Новини

Коментарі

Читайте також

Найкоментованіше

  1. СБУ виявила понад 300 тис дол США під час обшуків у очільниці районної ВЛК
  2. Військових після СЗЧ спершу відправляють у найгарячіші точки фронту, - Сирський
  3. У Краматорську затримали командира військової частини, який закупив неіснуючих дронів на 47 млн грн
  4. Зеленський заявив про високу ймовірність завершення війни найближчим часом
  5. Посадовці в/ч авіабригади на заході України продавали власникам громадського транспорту пальне призначене для польотів

Найчитаніше

  1. СБУ виявила понад 300 тис дол США під час обшуків у очільниці районної ВЛК
  2. Військових після СЗЧ спершу відправляють у найгарячіші точки фронту, - Сирський
  3. У Краматорську затримали командира військової частини, який закупив неіснуючих дронів на 47 млн грн
  4. Синоптики уточнили, як довго в Україні будуть сильні морози
  5. Росія розпочала велику примусову мобілізацію