Чим займаються полонені росіяни, які перейшли на бік України: розповіли у ГУР
Юсов нагадав, що діє проект «Хочу жить», який допомагає російським військовим здатися добровільно в полон
![](/uploads/media/87/23/87232d7bc48771ef0e62a2f0c7188cb0_w640.jpg)
Серед росіян, які добровільно перейшли на бік України, частина відмовилась від російського паспорта і вирішила зачищати звільнені від окупантів українські території. Про це розповів представник Головного управління розвідки Міноборони Андрій Юсов в ефірі інформаційного телемарафону.
Зокрема, Юсова запитали про долю тих російських військових, які перейшли на українську сторону, і те, як вони демонструють зараз свою лояльність по відношенню до України.
«Ті, хто добровільно перейшли на бік України – це вільні громадяни. Які зробили добровільний вибір абсолютно вільної людини. Сьогодні частина таких росіян, які вже колишні росіяни, які відмовились від російського паспорта, воюють в складі підрозділів, які разом з силами безпеки і оборони України зачищають нашу землю від російських загарбників. І серед них так само є загиблі. Які загинули, в тому числі, за незалежність і свободу України. Вони демонструють (лояльність) щоденно і часто ціною свого життя і здоров’я», - зазначив Юсов.
Він також нагадав, що діє проект «Хочу жить», який допомагає російським військовим здатися добровільно в полон.
«Якщо говорити про тих, хто добровільно здався в полон, то це люди, які знаходяться під захистом женевських конвенцій, міжнародного гуманітарного права і України як демократичної, правової держави. Та частина з них, які виявили бажання бути обміняними - частина вже повернулась додому. Хто не бажає цього робити, той знаходиться на території України. Проект »Хочу жить« справді працює, справді ефективний. Тому ті, хто нас зараз почує з російських окупанітв і вагається, - не вагайтесь, хороший проект, »треба брати", - сказав представник української розвідки.
Читайте також: у розвідці заінтригували заявою стосовно Кримського мосту.
Він зазначив, що при обміні Україна зі свого боку не надає інформації про обставини захоплення в полон.
![](/uploads/media/5f/9e/5f9e4f2e6556faa02dd2cf7b89bb4592_w320.jpg)
Вибори в Україні можливі під час війни: для цього необхідно вирішити низку важливих питань
Обговорюються 5 головних питань
![](/uploads/media/e9/f8/e9f86424bef118175d18fd00ffe5bd5c_w320.jpg)
У розвідці заінтригували заявою стосовно Кримського мосту
Коли остаточно буде зруйнований міст
![](/uploads/media/9e/23/9e2377b2825c5359ab122c3yz774159b_w960.jpg)
Яким буде день у Львові та області завтра, 25 жовтня
Прогноз погоди на середу