Численні порушення прав: жахливі умови перебування людей у Львівському геріатричному пансіонаті показали в Офісі омбудсмена (ФОТО 18+)

Просто жахіття...

Уповноважений ВРУ з прав людини заявив про порушення прав підопічних у Львові в геріатричному пансіонаті на охорону здоров’я та медичну допомогу. Про це повідомляється на сайті Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

У Омбудсмена під час відвідування виявлено численні порушення закладом прав підопічних.

«Співробітниками Департаменту з питань реалізації національного превентивного механізму здійснено відвідування комунального закладу Львівської обласної ради «Львівський геріатричний пансіонат» (далі – заклад). Так, підопічними не надається письмова усвідомлена згода на лікування, адміністрацією закладу не організовано проведення огляду підопічних лікарсько-консультативною комісією. Важливою проблемою є відсутність у закладі комплексних заходів з реабілітації та фізіотерапії підопічних», - йдеться у повідомленні.

Також у  роботі закладу наявні порушення принципу:

  • безбар’єрності,
  • доступу підопічних до питної води,
  • порушення санітарно-гігієнічних норм,
  • установленої норми житлової площі з розрахунку на одного підопічного.

Окрім зазначеного, закладом не забезпечується контроль за зберіганням інсулінових препаратів, не здійснюється фіксація випадків травмування, у зв’язку з чим можливі приховування фактів отримання тілесних ушкоджень підопічними.

Групою НПМ також виявлено порушення права підопічних володіти, користуватися і розпоряджатися власними коштами.

Нагадуємо, що у разі порушення прав людини і громадянина можна звернутися до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини:

  • за адресою: вул. Інститутська, 21/8, м. Київ, 01008;
  • на електронну пошту: hotline@ombudsman.gov.ua ;
  • на гарячу лінію: 0800501720;
  • за тел. 044-299-74-08

Кадри оприлюднені на сайті просто жахливі (Фото не для вразливих)

У Омбудсмена зазначили, що метою усунення виявлених порушень прав і свобод підопічних закладу до компетентних органів будуть скеровані відповідні листи та акти реагування Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

varta1.com.ua: Новини

Ярошенко Олена