Чистка у Кабміні: кого з міністрів хочуть звільнити

Офіційно повідомлять у понеділок

Верховна Рада може відправити у відставку віцепрем'єр-міністра з відновлення Олександра Кубракова, віцепремʼєр-міністра з питань реінтеграції Ірину Верещук, міністра юстиції Дениса Малюську, міністра аграрної політики Миколу Сольського. Про це повідомляють джерела LB.ua

«Депутатам офіційно скажуть у понеділок щодо кадрових питань. У понеділок – фінально, коли повернеться прем'єр в Україну, ми про це дізнаємося. Називають декілька прізвищ», – повідомило джерело. 

Під питанням – звільнення Генпрокурора України Андрія Костіна для подальшої роботи у спецпредставництві України у Міжнародному Кримінальному суді Гааги, яке ще не створене. Хоча раніше, він претендував на посаду посла у Великій Британії. 

«Якщо говорити про Малюську, то Мін'юст можуть передати під Стефанішину, бо євроінтеграція займає левову частку в роботі міністерства та для цього необхідні зміни законодавства», – повідомило джерело. 

Інший депутат зі «Слуги народу» наголосив, «що міністр Малюська сам давно хоче у відставку. Ще з початку великої війни. Але відставка буде лише, якщо він сам дотисне, аби його зняли. Думаю, що не відпустять, бо він один з переговорників з міжнародниками», – сказав парламентар. 

Джерело LB.ua в Міністерстві юстиції підтвердило, що «про це давно говорять», інший співрозмовник в Мін’юсті назвав це «маячнею».

Щодо можливої відставки міністра аграрної політики Миколи Сольського, то депутати припускають об`єднання цього міністерства з міністерством економіки, що вже було 2019 року. 

Сам міністр Сольский запевнив, що «не чув такого» та жодних розмов з ним з цього приводу не було. 

Про перспективи звільнення віцепрем'єр-міністра Кубракова парламентарі одностайні. 

«Він провалив абсолютно все. Тому навіть червону доріжку вже приготували», – сказав один з депутатів не під запис. 

А от щодо відставки віцепрем'єр-міністра Верещук нардепи вагаються. 

«Ірина Андріївна зараз дуже активна, щоб залишитися. Однак що вона зробила на посаді? Вона працює з депутатами. Але й логічні питання, чому вона «мінус» та досить сидить – теж будуть», – сказав один із співрозмовників. 

Сама Верещук на запитання щодо її можливої відставки відповіді не дала. 

Ще одне джерело додало, що «по усім, крім Верещук, точно будуть голоси за відставку. По ній – питання. Від неї залежить. А замість Генпрокурора Костіна хочуть призначити голову ВЦА Одеси Олега Кіпера», – говорить депутат. 

Новим Генпрокурором може стати чинний керівник АМКУ Павло Кириленко.

varta1.com.ua: Новини

Ольга Чобіт

Читайте також