Чого очікувати українцям від курсу валют: новий прогноз на тиждень

Курсова стабільність забезпечується передусім роботою НБУ

ФОТО: ілюстративне

Українцям не варто очікувати різких стрибків чи падінь готівкового курсу долара найближчим часом. За прогнозами, принаймні до 20 серпня американська валюта коштуватиме 37-37,5 грн. Різниця між курсами купівлі та продажу, а також поточні коливання становитимуть 15-25 коп. Про це  розповів начальник департаменту казначейства Глобус Банку Тарас Лєсовий, пиш OBOZREVATEL. 

Банкір пояснив: курсова стабільність забезпечується передусім роботою НБУ. Який зберігає баланс між попитом та пропозицією. Зокрема:

  • уважно відстежуючи будь-які ажіотажні рухи на ринку;
  • «своєчасно зупиняючи їх».

«Таким чином, протягом 14-20 серпня глобальні зміни на готівковому валютному ринку навряд чи відбудуться. Курсові рамки залишаться без змін - 37-37,5 грн/долар», – підкреслив Лєсовий.

Все може змінитися

Втім, визнав він, вже незабаром, можливо, відбудуться зміни, які можуть вплинути на курс. За його прогнозом, змін варто очікувати вже восени.

Річ у тім, пояснює банкір, що у вересні – на початку жовтня «цілком можлива суттєва подія на ринку – повернення до єдиного курсу валют». Тож серпень може стати останнім місяцем курсового затишшя.

«Грубо кажучи, серпень стане »підготовчим« місяцем для подальшої реалізації стратегії НБУ щодо лібералізації валютного ринку. Наразі йдеться про повернення до інфляційного таргетування та плаваючого курсу валют. Водночас ринок готується до вересневих змін, які можуть суттєво вплинути на курс валют», – сказав він.

Який курс сьогодні

Вранці 14 серпня банки виставили вартість долара на рівні 37/37,65 грн (купівля/продаж). Що повністю відповідає курсу попереднього дня.

Серед великих установ найвищий курс у продажу виставив Креді Агріколь Банк – 38 грн. А також Укрексімбанк – 37,9 грн. та Ощадбанк – 37,85 грн.

Купував американську валюту найдорожче Укрексімбанк – 37,1 грн. А також Креді Агріколь Банк та Укрсиббанк – по 37 грн.

varta1.com.ua: Новини

Ілона Мартинюк