Чого очікувати від курсу долара наступного тижня: новий прогноз

Ринок очікуватиме повернення країни до плаваючого курсу

ФОТО: ілюстративне

В Україні впродовж наступного тижня (11-17 вересня) цілком можливе повернення до курсового коридору в 37,5-38,5 грн/дол.. Цей коридор з певними припущеннями стане базовим для «вільного» валютного курсу. Такий прогноз озвучив начальник департаменту казначейства Глобус Банку Тарас Лєсовий, пише OBOZREVATEL.

Він зазначив, що в середині наступного тижня на засіданні комітету з монетарної політики НБУ може бути ухвалене рішення про подальше зниження облікової ставки на 1-2%, що спонукатиме зниження ставок за депозитними сертифікатами та ОВДП.

«Крім того, ринок очікуватиме повернення країни до плаваючого курсу. Саме тому, наступний тиждень стане початком нового глобального тренду до стабілізації валютного курсу. Ми припускаємо, що впродовж 11-17 вересня цілком можливе повернення до курсового коридору 37,5-38,5 грн/$ та 40-41,5 грн/€. Звісно, що цей коридор з певними припущеннями стане базовим для »вільного« валютного курсу», – зазначив експерт.

Він нагадав, що в останні тижні попит на валюту суттєво зріс. Головні причини полягають в тому, що припинила роботу одна з найбільших мереж обмінних пунктів, при цьому інші «обмінники» в очікуванні плаваючого курсу тимчасово зачинилися.

При цьому Нацбанк досить оперативно вжив відповідних заходів, мета яких полягає в знятті напруги на готівковому ринку:

  • збільшено ліміт банків для продажу населенню валюти в еквіваленті до 50 тис. грн;
  • збільшення ліміту на придбання безготівкової валюти зі 100 тис. грн до 200 тис. грн з обов’язковим подальшим її розміщенням на банківських депозитах терміном від 3 міс.

«Ці кроки НБУ також можна вважати елементами для подальшої лібералізації валютного курсу. Таким чином, наступного тижня ситуація буде досить стабільною», – підсумував Лєсовий.

varta1.com.ua: Новини

Ілона Мартинюк