Чого очікувати від курсу долара у листопаді: новий прогноз

Купувати та продавати готівковий долар у банках українцям може стати дорожче

ФОТО: ілюстративне

Курс цього місяця може скласти 37,5-38,5 грн. Увечері ж 3 листопада банки виставили середню вартість валюти на рівні 37,45/37,8 грн (купівля/продаж).

Загалом же, поточна ситуація свідчить про те, що Нацбанк поки що не збирається змінювати тактику поведінки на валютному ринку. А це означає, що продовжаться інтервенції НБУ, які дають змогу покривати попит на іноземну валюту.

Про це розповів начальник департаменту казначейства Глобус Банку Тарас Лєсовий, пише OBOZ.UA.

Тим не менш, зазначив він, у другій половині місяця валютна ситуація може змінитися. «Звичайно, ми припускаємо, що невдовзі (вже з другої половини місяця) регулятор може дати ще більше свободи безготівковому ринку, розширивши межі можливих коливань. Однак навряд це станеться прямо зараз», – вважає Лєсовий.

НБУ помітно знизив курс

Натомість Нацбанк на 6 листопада виставив офіційний курс долара на рівні 36,17 грн. Що значно нижче за поточний у 36,26 грн.

Понад те, цей курс оновив встановлений на поточному робочому тижні (30 жовтня-3 листопада) рекорд. Так, 1 листопада регулятор визначив офіційну вартість валюти в 36,28 грн – а востаннє нижче за цю позначку вона була в липні-2022, коли становила 29,35 грн.

Тепер курс встановлений на ще нижчому рівні. Що, ймовірно, і дає привід для банкірів прогнозувати, що в листопаді курс валюти на безготівковому ринку буде в межах 36,4-36,7 грн.

Читайте також:  що буде з пальним до кінця 2023 року

Який курс зараз

Увечері 3 листопада українські банки виставили готівковий курс долара на середньому рівні 37,45/37,8 грн (купівля/продаж), що на 5 коп. дорожче купівлі, ніж вранці цього дня, але на 7 коп. дешевше у продажу.

varta1.com.ua: Новини

Ілона Мартинюк

Читайте також