Чоловік з Донеччини під виглядом переселенця хотів «заховатися» серед жителів Львівщини, щоб шпигувати на користь ворога (ФОТО)

Планував передавати окупантам розвіддані з території західного регіону України

СБУ зібрала потужну доказову базу на поплічника рф, який після співпраці з ворогом у Донецькій області утік з регіону і хотів уникнути правосуддя.

Як повідомляє СБУ, на початку повномасштабного вторгнення росії він передавав окупантам локації Сил оборони на Лиманському напрямку. Після звільнення регіону від російських загарбників їхній інформатор вирішив втекти до Львівщини, де під виглядом переселенця хотів «заховатися» серед місцевих жителів.

У ході розслідування стало відомо, що фігурант планував відновити свої контакти з окупантами. Зокрема, щоб передавати їм розвіддані вже з території західного регіону України.

Співробітники СБУ встановили його місцезнаходження і затримали наприкінці грудня минулого року. За матеріалами української спецслужби суд призначив зловмиснику 13 років тюрми.

Поплічником агресора виявився мешканець Донеччини, який на початку повномасштабного вторгнення пішов на співпрацю з окупантами.  Отриману розвідінформацію він передавав через «зв’язкового» – бойовика терористичної організації «днр», який перебував на тимчасово захопленій частині регіону. Для комунікації використовували російські соцмережі і месенджери.

Читайте також: у Хмельницькому викрили колишнього військового, який працював на ворога.

На підставі зібраних доказів суд визнав зловмисника винними за ч. 7 ст. 111-1 Кримінального кодексу України (колабораційна діяльність).

 

varta1.com.ua: Новини

Володимир Садовий