Чому мешканці вулиці Голубця протестують проти транзитного руху автівок? (фото, відео)

DSC_0021
DSC_0021

Вже більше року мешканці колись тихої та безпечної вулиці Голубця потерпають від шаленого трафіку. Почалось все з того, що у 2016 році, Інститут просторового розвитку, керівником якого є Олег Шмід, спроектував реконструкцію даної вулиці, не врахувавши потенційної загрози мікрорайону. Про це пише «Варта1».

Напевне, кожен львів’янин знає, що перехрестя Личаківська–Пасічна — одне з найбільш закоркованих перехресть Львова. Проїхати його без тягучок можна хіба пізно вночі, і логічно, що водії приватного транспорту, а часом і маршрутки, шукали шляхів об’їзду даного перехрестя. Таким об’їздом стала вулиця Голубця, що сполучає вулицю Личаківську, поблизу заводу «Ензим», та вулицю Пасічну.

Здавалось би, що вул. Голубця стане рятівною соломинкою для мешканців Винник, і дасть змогу об’їхати постійний корок на Личаківській. Однак, так не склалось. Інститут просторового розвитку при проектуванні вулиці відмовився від облаштування вздовж частини вулиці тротуарів, мотивувавши це тим, що згідно проекту, цитуємо: «Вулиця запланована як вулиця спільного використання, і має стати ще одною ланкою львівської веломережі (велошлях з Майорівки до Винників). Для заспокоєння руху тут використано новий для Львова технічний засіб — «берлінська подушка», який дуже ефективний в плані зниження швидкості. У той же час велосипедисти і люди з візочками мають простір оминути цю подушку. Шість таких подушок встановлено вздовж тої частини вулиці, що ремонтується. У багатьох місцях є розширення, щоб автівки могли там паркуватися, не перешкоджаючи рухові на дорозі», — ЛКП «Інститут просторового розвитку».

Але плани планами, відремонтована вулиця, якою можна об’їхати корок на перехресті Пасічна–Личаківська, стала частиною не так веломережі чи променадом для прогулянок мешканців, як транзитною дорогою, де проїздить більше 700 авто за годину часу, фактично витиснувши на узбіччя мешканців самої вулиці. Особливо складно пройти вулицею взимку, кучугури снігу та місцями вузька дорога не дають можливості безпечно сховатись від потоку автомобілів, і на вулиці трапляються випадки, коли водіям з пішоходами таки не вдається розминутись і стаються наїзди, добре, що поки трагічних випадків не було, але за наявного трафіку і відсутності тротуарів, на жаль, це просто питання часу.

Мешканці Голубця, щоб убезпечити себе та своїх близьких від наїзду автомобіля, вже рік стукаються у кабінети чиновників, щоб врегулювати ситуацію. У серпні місяці на прохання мешканців чиновники Львівської міської ради зробили виїзну нараду на вулицу Голубця. За пропозицією Олега Шміда, керівника Інституту просторового розвитку, що проектував дану вулицю, та був присутнім на виїзді, чиновники міської ради прийняли рішення про необхідність фізичного перекриття вулиці Голубця для транзитного руху транспорту, мешканці таку ідею підтримали.

Було зібрано понад 300 підписів жителів мікрорайону, подано відповідне звернення до міської комісії з безпеки дорожнього руху, і здавалось би питання мало зрушити з мертвої точки. Бюрократичні процедури з погодження-перепогодження перекриття для руху транспорту дороги у найвужчому місці вулиці, де людям просто ніде розминутися, вже тривають третій місяць. Змучилися як місцеві мешканці, так і чиновники.

«Розбудовуються Винники, Пасічна та інші райони Львова, і це природній процес. Більшість людей, що живуть у Винниках, працюють у Львові, і їм необхідно зранку дістатись до роботи, а ввечері — повернутись додому. Пропускна здатність вулиці Личаківської є близько 1000 авто в годину, цього явно замало для потреб мешканців 20 000 Винник, як результат — мешканці приміських поселень шукають способів оминути закорковане перехрестя на Личаківській, страждають у результаті мешканці Голубця та Дріжджевої, через дорогу яких хлинув інтенсивний трафік. Єдиним виходом є будівництво об’їзду перехрестя Личаківська–Пасічна та перехоплюючої парковки поблизу кінцевої трамваю № 2. На мою думку, оптимальним варіантом було б дотримання генплану Львова та подовження вулиці Таджицької через ліс до «Ензиму» (близько 1,5 км нової дороги). Проблема перехрестя Пасічна–Личаківська не нова, вона назрівала останніх 10 років, і зараз саме час її вирішити», — повідомила Анастасія Карп’як, громадська активістка та мешканкаЛичакова.

Вчора, 6 листопада, представники вулиці Голубця знову були присутніми на засіданні міської комісії з безпеки дорожнього руху Львівської міської ради, однак консенсусу між поліцією, міськими чиновниками і жителями вулиці досягнуто не було.

Сьогодні, 7 листопада, за декілька тижнів, або й днів, впаде сніг та буде слизько. Невже єдиного рішення прийнятного для всіх буде досягнуто тоді, коли хтось з пішоходів, не приведи Господи, таки опиниться під колесами якогось з автомобілів.

Фото та відео: «Варта1»