Чому такі дорогі: АМКУ розпочав перевірку «захмарних» цін на яйця
З червня по вересень вартість курячих яєць двічі зросла
Антимонопольний комітет України (АМКУ) розпочав перевірку суттєвого подорожчання курячих яєць впродовж вересня та жовтня.
Як йдеться у повідомленні Комітету, у відомстві не бачать причин для такого помітного подорожчання.
Антимонопольний комітет вважає, що підвищення цін на цей вид продуктів може не мати об’єктивних підстав, попри важкі економічні наслідки війни.
В АМКУ зазначають, що загальна інфляція та зростання індексу споживчих цін на харчові продукти не корелюють зі стрімким зростанням вартості яєць, а вартість кормів для курей залишається досить низькою.
Зазначається, що на початку повномасштабного вторгнення РФ група компаній «Авангард» (реалізує курячі яйця під ТМ «Квочка»), яка є одним з найбільших виробників курячих яєць, повідомила АМКУ про втрату поголів’я курей та виробничих потужностей у Волноваському та Бахмутському районах Донецької області, Шевченківському районі Харківської області, Макарівському районі Київської області, Білозерському районі Херсонської області. Внаслідок цього, первинна пропозиція яєць на ринку могла істотно знизитися.
Від інших учасників ринку, зокрема «Ovostar Union», така інформація не надходила.
Таким чином Комітет не має інформації, яка б підтверджувала наявність об’єктивних факторів для подорожчання яєць відразу на 54 % за три місяці.
«Розуміючи соціальну важливість зазначеного питання, Комітет розпочав дослідження причин збільшення цін на яйця курячі у шкаралупі у вересні-жовтні 2022 року», — заявили в Комітеті.
В АМКУ пообіцяли взяти до уваги, що підприємства (у тому числі домінуючі) мають право захищати свої законні інтереси, особливо з урахуванням воєнного стану. Водночас, у відомстві наголосили, що такі дії суб’єктів господарювання не повинні бути надмірними.
Раніше повідомлялося, чому яйця в Україні стали «золотими»: причина подорожчання продукту.
varta1.com.ua: Новини
Читайте також
СБУ затримала посадовицю Мінкульту, яка виправдовувала обстріли України та вихваляла путіна
Чиновниці загрожує до 8 років ув’язнення за пропаганду рашизму та поширення фейків про ЗСУ
Українські синхроністки здобули «золото» на етапі Кубка світу
Українки випередили найближчих конкуренток з Італії та Ізраїлю в акробатичній програмі
У Краматорську через авіаудар росіян загинули троє людей, серед них 13-річний хлопець
Кількість постраждалих внаслідок атаки на мирне місто зросла до 12 осіб
Найкоментованіше
- У Луцьку група підлітків напала на військових ТЦК (ВІДЕО)
- Україна пропонує росії продовжити перемир'я після Великодня, – Зеленський
- Військовослужбовці ТЦК у разі небезпеки можуть застосовувати вогнепальну зброю, - нардеп
- До України привезли Благодатний вогонь
- В Україні весь особовий склад одного ТЦК відправили на бойові посади
Коментарі