Чому Україна досі переходить на зимовий час
У неділю, 30 жовтня, о 4:00 год., Україна переходить на зимовий час
У неділю, 30 жовтня, о 4:00 год., Україна переходить на зимовий час.
Стрілки годинника потрібно буде перевести на годину назад.
У переведення годинників є плюси та мінуси. Так, економія на електроенергії від переведення часу мінімальна. Вона становить лише від 0,2 % до 2 %.
У той же час дослідження 2020 року, в ході яких проаналізували стан здоров’я більше 150 млн осіб, показали, що переведення годинників негативно позначається на здоров’ї.
Вперше переведення на сезонний час було введено у Великій Британії у 1908 році з метою економії електроенергії. У СРСР перекладати стрілки годинника почали з 1981 року, а в Україні — з перших років незалежності.
Нині понад 110 країн світу переходять на літній та зимовий час. Однак економічна доцільність цього давно втрачена, і багато держав планують відмовитися від переведення стрілок.
В Україні стрілки годинника переводяться згідно з постановою Кабміну від 13 травня 1996 р. № 509 «Про порядок обчислення часу на території України». Парламент зробив уже дві спроби скасувати цю ухвалу, але обидві провалилися.
У березні 2021 року Верховна Рада відправила на доопрацювання законопроект № 4201 «Про обчислення часу в Україні», який пропонує скасувати сезонні перекази годинника і, таким чином, залишити в Україні «зимовий» час.
«Ідея, яка закладалася у цей законопроект, полягала в тому, щоб зберегти природний для України час, а це — «зимовий» час», — говорив тоді спікер парламенту Руслан Стефанчук.
Він додав, що це питання має обговорюватися з урахуванням рішень Європейського Союзу, який підтримує ініціативу скасування сезонного переведення часу. Однак за умов повномасштабної війни з російськими окупантами повертатися до цієї теми недоцільно.
У Євросоюзі вже кілька років готуються до скасування сезонного часу, проводячи опитування всередині країн, який час краще залишити — «зимовий» або «літній».
У різних державах відповідають по-різному, і кожна країна має право встановити той сезонний час, який вважатиме за потрібне.
Однак рішення поки що не прийняла жодна країна, ймовірно, це буде зроблено вже після війни, оскільки зараз є важливіші питання.
varta1.com.ua: Новини
3 листопада в Україні прийде різке та суттєве похолодання (КАРТА)
В деяких регіонах прогнозують заморозки
На Закарпатті в оздоровчому комплексі втопився 4-річний хлопчик
Нещасний випадок
Керівники обласних прокуратур масово звільняються з посад
6 обласних керівників
Найкоментованіше
- Українців штрафуватимуть та судитимуть за зберігання дров: детальніше про ухвалений Радою закон
- На Закарпатті СБУ та Нацпол затримали заступника комбрига та керівника РТЦК (ФОТО)
- Автівки виставляли на продаж: БЕБ на Львівщині викрило БФ, який завіз 130 автомобілів під виглядом гуманітарної допомоги (ФОТО)
- У страшній ДТП загинув воїн зі Львівщини
- Живим коридором, навколішки на Львівщині зустрічали "на щиті" загиблого на Курщині морського піхотинця (ФОТО)
Найчитаніше
- Українців штрафуватимуть та судитимуть за зберігання дров: детальніше про ухвалений Радою закон
- На Закарпатті СБУ та Нацпол затримали заступника комбрига та керівника РТЦК (ФОТО)
- На Львівщині водій маршрутки може сісти за грати на 10 років (ФОТО)
- Українських туристів, які збираються до Єгипту, попереджають про ризики для життя
- Живим коридором, навколішки на Львівщині зустрічали "на щиті" загиблого на Курщині морського піхотинця (ФОТО)
Коментарі