Чому в Україні не мобілізовують ув'язнених: пояснення Мін'юсту
На початку повномасштабного вторгнення від засуджених було тисячі звернень про те, що вони бажають долучитися до лав ЗСУ
Наразі українське законодавство забороняє залучати до лав Збройних Сил України не лише засуджених, які перебувають у в’язницях, але й тих, хто відбув своє покарання та перебуває на волі. Про це розповіла заступниця міністра юстиції Олена Висоцька, передає «Громадське Радіо».
Вона додала, що росія роками працює над залученням засуджених до воєнних дій, маючи цілу систему навчання та вербування, й Україні варто поспішити в цьому напрямку.
Водночас уточнила, що на початку повномасштабного вторгнення від засуджених було тисячі звернень про те, що вони бажають долучитися до лав ЗСУ. Після цього була ціла процедура помилування деяких засуджених для того, щоб вони змогли взяти участь у відсічі збройній агресії.
Чи можуть воювати раніше засуджені, які звільнилися
За її словами, є десятки тисяч людей, які раніше були засуджені за злочини, але зняті з військового обліку і жодним чином не можуть допомогти армії.
«Якщо раніше засуджені за злочини прийдуть до ТЦК, їм відмовлять», – каже Висоцька.
Чому ув'язнених не беруть до війська
"Перша перепона – законодавча, тому ми напрацювали законодавчі зміни та подали їх до комітету. Вони дуже дискусійні, тому що армія має дещо відволікатися на таку категорію людей, як колишні засуджені або теперішні засуджені, якщо вони приєднаються. Але ми вважаємо, що це було б справедливо, по-перше.
А по-друге, якщо правильно організувати цей процес, це було б дуже корисно для нас", – пояснює заступниця міністра.
Висоцька запевнила, що Мін'юст уже розробив пропозиції змін до законодавства, які наразі перебувають на розгляді в комітетах ВРУ, які мають усунути цю проблему.
На її думку, наразі не варто законодавчо обмежувати, які категорії засуджених можуть мобілізуватися до ЗСУ, а які – ні. Головним визначальним принципом має бути бажання долучитися до війська.
Читайте також: український омбудсмен заявив, що мобілізація осіб з інвалідністю третьої групи є порушенням Конституції (ВІДЕО)
«Росія використовує засуджених дуже багато років. І має цілу систему їх навчання, підготовки, вербування. Це ціла військова машина, яка працює. А ми зараз тільки на етапі »давайте ухвалимо закон про можливість«. Тож ви розумієте різницю підготовки нашої і ворога. Тому я думаю, що нам треба поспішати в цьому питанні», – підсумувала заступниця міністра юстиції.
varta1.com.ua: Новини
3 листопада в Україні прийде різке та суттєве похолодання (КАРТА)
В деяких регіонах прогнозують заморозки
На Закарпатті в оздоровчому комплексі втопився 4-річний хлопчик
Нещасний випадок
Керівники обласних прокуратур масово звільняються з посад
6 обласних керівників
Найкоментованіше
- Українців штрафуватимуть та судитимуть за зберігання дров: детальніше про ухвалений Радою закон
- На Закарпатті СБУ та Нацпол затримали заступника комбрига та керівника РТЦК (ФОТО)
- Автівки виставляли на продаж: БЕБ на Львівщині викрило БФ, який завіз 130 автомобілів під виглядом гуманітарної допомоги (ФОТО)
- У страшній ДТП загинув воїн зі Львівщини
- Живим коридором, навколішки на Львівщині зустрічали "на щиті" загиблого на Курщині морського піхотинця (ФОТО)
Найчитаніше
- Українців штрафуватимуть та судитимуть за зберігання дров: детальніше про ухвалений Радою закон
- На Закарпатті СБУ та Нацпол затримали заступника комбрига та керівника РТЦК (ФОТО)
- На Львівщині водій маршрутки може сісти за грати на 10 років (ФОТО)
- Українських туристів, які збираються до Єгипту, попереджають про ризики для життя
- Живим коридором, навколішки на Львівщині зустрічали "на щиті" загиблого на Курщині морського піхотинця (ФОТО)
Коментарі