Цілком таємно: що відомо про легендарний секретний батальйон «Братство»

Ті, хто серйозно дошкуляє окупантам

Фото ілюстративне

Офіційно влада в Києві не підтверджує наявність формування, тим більше, що Заходу не подобається така форма спротиву. Тим не менш, із трьома представниками секретного формування вдалося поспілкуватися журналістам The Guardian.

На основних ділянках фронту точаться запеклі бої, продовжується робота й по інших напрямках. Це, зокрема, спостереження та розвідка, а також партизанський рух і різноманітні диверсії в тилу ворога. Експертами в останньому є представники секретного батальйону «Братство», існування якого підтвердити будь-яке із наявних військових формувань в Україні відмовиться.

Бійці розповіли про кілька успішних операцій, спрямованих проти росіян, і пояснили, у чому саме полягає їхня робота (та її складність).

У ЗМІ майже не діляться особистою інформацією військових — озвучує лише імена. 39-річний Олексій та двоє його підлеглих — 21-річний Владислав і 23-річний Тарас — говорять, що розуміють важливість зберігати відносну таємничість щодо їхнього існування. Власне, «Братство» можна назвати добровольцями-спецназівцями, яким доводиться виконувати окремі завдання в глибокому тилу окупантів — на території російської федерації.

«Їхня робота варіюється від викрадення високопосадовців кремля до руйнування ключової військової інфраструктури та збиття ворожих літаків на території росії», — пише The Guardian.

Вважається, що  «Братство» має особливий статус і фактичну незалежність від основного складу ЗСУ, однак вони працюють на одну й ту ж мету — перемогу України. Набирають до батальйону переважно цивільних осіб або ж відбирають «найбільш спритних» зі складу інших добровольчих формувань.

Серед завдань, про які вони розповідають, є і закладення вибухівки поблизу певних стратегічних об'єктів рф, і знищення вертольоту російського військового командування, і «полювання» на окремих російських офіцерів, які могли б представити цікавість для української армії. Проведення подібних операцій, переконують представники «Братства», вельми деморалізує ворога — бо ж кому сподобається наявність диверсантів на твоїй території?

Звісно, секретність подібного батальйону впливає на життя самих бійців. Є проблеми і з трагічними випадками — коли вони втрачають побратимів, і з можливістю поділитися враженнями про щось із рідними. Ніхто із близьких людей хлопців не знає, про їхню справжню службу, лише змирилися із тим, що вони на війні. Все це робиться для вищої мети, аби ніщо не могло порушити секретність і завадити виконати поставлене завдання.

«[На Заході] можуть чекати від нас, що ми підірвемо кремль, але поки що це не так, — говорить Тарас. — Я вважаю, що потрібно починати з маленьких завдань, а потім переходити до більш складних. У одного мого друга є приказка: »Щоб знищити ворожу військову базу, потрібно спочатку підірвати собачу будку".

Як повідомлялося раніше, партизани підірвали цілу групу окупантів, які оселилися у будинку

varta1.com.ua: Новини

Ярошенко Олена