Дані "чорних скриньок" літака PS572 досліджуватимуть у Франції

C41A5962-FAB3-4AD9-8A88-D91BFEC0E6FA_w1200_r1_s
C41A5962-FAB3-4AD9-8A88-D91BFEC0E6FA_w1200_r1_s

Іран звернувся до низки країн з проханням надіслати «чорні скриньки» в лабораторію, яка може неупереджено дослідити вміст, і Франція стала єдиною, хто зголосився на цю пропозицію.  Про це повідомляє «УНІАН», з посиланням на державне іранське агентство «IRNA».

Дані бортових самописців зі збитого іранськими військовими літака компанії «Міжнародних авіаліній України» поблизу Тегерана будуть вивчені у Франції. 

Зокрема, голова ради з розслідування катастрофи Організації цивільної авіації Ірану Хассан Резаєїфар заявив, що записи «чорної скриньки» будуть проаналізовані у Франції. Водночас, він сказав, що хоча Іран використав усі свої можливості для вивчення даних бортових самописців, їх відправлять у Францію, щоби уникнути будь-якого можливого їх пошкодження.

Також Резаєїфар повідомив, що Іран попросив Канаду, Францію та США привести своє програмне забезпечення та спеціальне обладнання у Тегеран для завантаження даних з «чорної скриньки» українського літака, однак ці країни не зголосились на пропозицію Ірану. Після цього Іран звернувся до низки країн надіслати «чорну скриньку» в лабораторію, яка може неупереджено дослідити вміст, і Франція стала єдиною, хто погодився.

Наголошується, що рішення про відправку «чорної скриньки» у Францію було ухвалено до того часу, як Генеральний штаб Збройних сил Ірану визнав факт збиття українського пасажирського літака.

Сьогодні, 11 січня, президент Ірану Хасан Роухані офіційно визнав, що український лайнер був збитий «внаслідок ненавмисної людської помилки».