«Давили вмінням та наполегливістю»: львівські десантники розповіли, як звільняли Кліщіївку (ФОТО)
Населений пункт є стратегічно важливим
![](/uploads/media/de/51/de5124417c0b80587bde8f723679f974_w1600.jpg)
Бої за Кліщіївку Донецької області точилися довго і заступник командира роти 80-ї окремої десантно-штурмової бригади ЗСУ Микола Стригунов розповів, як їхні бійці звільняли цей населений пункт.
Зазначимо, що Кліщіївка вважається одним із трьох населених пунктів, які є ключовими для оточення Бахмута і львівська бригада була однією з тих підрозділів ЗСУ, які брали участь у визволенні села на шляху до Бахмута. Крім львівських десантників село звільняли також бійці 5-ї окремої штурмової бригади, окремої об’єднаної штурмової бригади поліції «Лють».
Бої за Кліщіївку тривали довго, важко і кровопролитно. Заступник командира роти з повітряно-десантної підготовки 6 десантно-штурмової роти 2 десантно-штурмового батальйону 80-ї бригади, старший лейтенант Микола Стригунов керував боями на командно-спостережному пункті роти. Його рота 25 червня почала рухатися у напрямку Кліщіївки. За його словами, звільнення ускладнювали розтягнуті логістичні шляхи, була проблема з евакуацією поранених, доставка штурмових груп розтягувалася у часі.
«Дуже сильний масований ворожий артобстріл був при будь-якому нашому переміщенні, дуже багато задіяно російських FPV-дронів, бронетехніки, танків, мінометних та гранатометник розрахунків, розвідувальних та бойових БПЛА, БПЛА-камікадзе та іншої їхньої зброї. Противник хоробрий, сильний, не боїться підходити впритул до наших підрозділів. Завдяки нашій навченості та люті він отримував постійно по «гризлу»», – розповідає заступник командира роти.
Також у бригаді оприлюднили ексклюзивні фото з Кліщіївки штурмовиків
Фото: 80 окрема десантно-штурмова бригада ДШВ ЗСУ
Микола Стригунов зазначає, що різні підрозділи росіян обороняли свої позиції, у них не було злагодженості та розуміння нашої тактики. Росіяни нападали масово, цілими взводами. За день, каже десантник, могло бути і десять таких «хвиль». Але українські війська їх розбивали.
ЗСУ виставили ретранслятори для налагодження надійного зв’язку, максимально використовували антидронові рушниці та засоби РЕБу. Це допомогло вистояти і вигнати окупантів.
Читайте також: ЗСУ підтвердили звільнення двох населених пунктів на Донеччині.
«Звільнити Кліщіївку вдалося завдяки високому морально-психологічному стану наших десантників, їхній тренованості, достатній кількості матеріальних засобів: як вогневих, так і спорядження, підтримці артилерії, бойових БПЛА, хорошій та детальній розвідці та злагодженості всіх підрозділів. Ми давили росіян вмінням та наполегливістю від початку і до кінця – остаточного звільнення», – наголосив Микола Стригунов.
![](/uploads/media/c2/2e/c22e115c870261184ab5b768f133b6c0_w1280.jpg)
По Україні оголошена повітряна тривога: сирени лунають в усіх областях
Не ігноруйте загроз
![](/uploads/media/0a/yz/0ayz038855fd0a5f744776e5fec5ea0b_w1280.jpg)
Увага! По всій Україні оголошена повітряна тривога
Всі в укриття!
![](/uploads/media/aa/b4/aab403a0eca695e05f1e21cf3c75c722_w1920.jpg)
В Україні знову оголошена масштабна повітряна тривога
Всі в укриття!