ДБР скерувало до суду справу щодо нардепа, який підозрюється у хуліганстві та невиконанні судового рішення

varta1.com.ua-vamap-768x354
varta1.com.ua-vamap-768x354

Сьогодні, 10 січня 2022 року, до суду скеровано обвинувальний акт відносно народного депутата України, який обвинувачується у вчиненні хуліганства та умисному невиконанні рішення суду. Про це повідомляє пресслужба  ДБР.


6 грудня 2021 року слідчі ДБР завершили досудове розслідування щодо народного депутата України, який підозрюється у хуліганстві та невиконанні рішення суду.


«Ще раніше, 11 та 12 листопада 2021 року, за дорученням виконувача обов’язків Генерального прокурора народному депутату України повідомлено про підозру за грубе порушення громадського порядку у сесійній залі Верховної Ради України та за невиконання рішення суду, що набрало законної сили», — йдеться у повідомленні.


Слідчі ДБР у межах розслідування у кримінальному провадженні встановили, що 4 листопада 2021 року народний обранець, виступаючи з парламентської трибуни, образливо висловився щодо вищих посадових осіб держави.У іншому епізоді слідчі ДБР встановили, що 11 серпня 2021 року Київський апеляційний суд визнав недостовірною та такою, що порочить честь, гідність та ділову репутацію, інформацію, поширену депутатом 29 березня 2020 року на його сторінці в одній із соціальних мереж.


Одночасно вказаною постановою суду народного депутата України зобов’язано спростувати поширену ним інформацію, виклавши на своїй сторінці відповідний текст.


Зазначене рішення суду 11 серпня 2021 року набрало законної сили та є чинним.


Народний депутат України умисно не виконав рішення суду, хоча був належним чином з ним ознайомленим та мав для цього реальні можливості.


Кваліфіковано кримінальні правопорушення у першому випадку за ч. 1 ст. 296 КК України (грубе порушення громадського порядку з мотивів явної неповаги до суспільства); у другому — за ч. 1 ст. 382 КК України (невиконання судового рішення).


Санкції статей передбачають покарання у вигляді штрафу від п’ятисот до чотирьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавленням волі на термін до трьох років.


Процесуальне керівництво у кримінальних провадженнях здійснює Офіс Генерального прокурора.


Нагадаємо, 4 листопада Гео Лерос з трибуни Верховної Ради показав середній палець президенту.


Нардеп продемонстрував президенту середній палець, що трактується як “фак” — нецензурний не вербальний жест, зрозумілий будь-якою мовою світ


11 листопада Леросу повідомили про підозру за «середній палець».