Де ховатись львів'янам в разі війни, катастрофи чи іншої надзвичайної ситуції?
Переполох, який здійнявся недільного вечора 26 грудня у Львові після раптового увімкнення тривожних сирен, дав чітко зрозуміти, що і влада, і містяни не зовсім розуміють, що треба робити у такій ситуації. Свою паніку мешканці бігли заспокоювати у соцмережі, а органи, що відповідають за захист населення, досить довго мовчали. Про це розповідає Львівський портал.
На щастя, тоді нічого страшного не сталося – збій у системі, причини якого встановлює поліція. Проте ніхто не застрахований від надзвичайних ситуацій, тому постараємось розповісти про все, що ви повинні робити у випадку надзвичайних ситуацій.
Звуки сирени
Якщо ви почули звук тривожної сирени, а перед цим не було оголошено у ЗМІ про проведення навчань, значить у місті трапилась або трапиться якась надзвичайна ситуація. Це можуть бути воєнні дії, вибух на хімічних підприємствах, тощо. За словами начальника міського управління з цивільного захисту населення Віктора Іваницького, виття сирен має тривати не більше 5 хвилин. Почувши звучання електричних сирен, мешканці повинні терміново увімкнути радіоточки проводового радіомовлення (якщо таке є), або налаштувати на частоту «Першого каналу Українського радіо», «Львівського радіо» та «Українського радіо «Культура», а телеприймачі – на 12 канал Львівського телебачення та УТ-1 Національної телекомпанії України. Власне на цих радіохвилях та телеканалах повідомлять, яка причина тривожного сигналу, і пояснять, що треба робити далі.
Якщо надійде вказівка для населення ховатись в укриттях, то алгоритм дій виглядає якось так:
- якщо є можливість - попередити сусідів та одиноких людей, що мешкають поруч;
- закрити вікна, вимкнути усі нагрівальні прилади, перекрити газову мережу, загасити печі, вимкнути світло.
- слід швидко одягнутися, одягти дітей. Також батькам рекомендують перевірити, чи на одязі дітей є нашивки з їхніми іменами, телефонами та датою народження, але оскільки такі речі не практикуються, то цей пункт можна опустити.
- взяти мінімальний запас продуктів, найважливіші особисті речі та знайти укриття. Якщо підвал вашого будинку є у переліку укриттів, то ви обов'язково маєте або мати ключі від нього, або швидко сконтактуватися із відповідальною за них людиною. Якщо у діапазоні 500 м від вашого місцяперебування немає укриття чи вам про нього невідомо, то тимчасовим укриттям може слугувати будь-яке підземне приміщення. За словами Віктора Іваницького, після спуску у сховища, мешканцям необхідно чекати на сигнали «Відбій», після яких виходити назовні. Під час надзвичайної ситуації небезпечну зону оточать військові та рятувальники – власне не без їхнього контролю буде відбуватися процес повернення людей з підземель.
«А от укриття населення – це інша структура.
До прикладу, у підвальному приміщенні, розрахованому на укриття 50 і більше чоловік, має бути не менше двох виходів розміром 80х1080 см, при цьому важливо, аби вони були розташовані в двох сторонах укриття. Для підсилення захисних властивостей у приміщенні забивають вікна і зайві двері. Також мають бути ретельно замуровані тріщини, щілини у стінах і стелі, двері мають бути ущільнені. У пристосованих під укриття приміщеннях встановлюють баки з водою, а в туалеті – виносну тару або вигрібну яму. Окрім того, в укритті мають бути нари чи лавки, мінімально – полички.
У ідеальному сценарії про надзвичайні ситуації, виття сирен ви почуєте вдома, і з запасом харчів всією родиною спуститесь в укриття та чекатимете на сигнал «Відбій». У реальному житті шансів на такий розвиток подій не так вже і багатою. Тому якщо біда застає вас на вулиці, десь, припустімо, на площі Ринок, то панікувати і вибивати двері усіх підряд підвалів не варто. Насправді вкритись від лиха можна у кафе, на кшталт «Криївки», у будь-якому приміщенні, що розташоване на -1 поверсі, а таких у місті, особливо в центрі, є досить багато.
Проте у переліку укриттів Львова такі приміщення не вказані, як можливі укриття.
«У нас були захисні споруди 5-го класу – це всі приміщення, що передані в оренду. Але вони чомусь зникли з переліку укриттів», - бідкається Віктор Іваницький.
Додаткову корисну інформацію про порядок дій під час надзвичайної ситуації можна знайти на сайті Львівської міської ради, а перелік укриттів для населення є на сайті ДСНС.
varta1.com.ua: Новини
Скандальна релігійна громада на Львівщині перейшла до Православної Церкви України
У жовтні священник мп відмовлявся проводити чин похорону Захисника України, який загинув на війні
У понеділок Львів попрощається з чотирма полеглими Героями, які боронили Україну від окупантів (ФОТО)
Мерія закликає мешканців та гостей міста долучитись до міських церемоній прощання та утриматися в цей час від розважальних заходів і святкувань
Війна забрала життя ще одного захисника з Львівщини: загинув Назар Кузьма
Загинув внаслідок влучання FPV-дрона на Донеччині
Найкоментованіше
- Українців штрафуватимуть та судитимуть за зберігання дров: детальніше про ухвалений Радою закон
- На Закарпатті СБУ та Нацпол затримали заступника комбрига та керівника РТЦК (ФОТО)
- Автівки виставляли на продаж: БЕБ на Львівщині викрило БФ, який завіз 130 автомобілів під виглядом гуманітарної допомоги (ФОТО)
- У страшній ДТП загинув воїн зі Львівщини
- Живим коридором, навколішки на Львівщині зустрічали "на щиті" загиблого на Курщині морського піхотинця (ФОТО)
Найчитаніше
- Українців штрафуватимуть та судитимуть за зберігання дров: детальніше про ухвалений Радою закон
- На Закарпатті СБУ та Нацпол затримали заступника комбрига та керівника РТЦК (ФОТО)
- На Львівщині водій маршрутки може сісти за грати на 10 років (ФОТО)
- Українських туристів, які збираються до Єгипту, попереджають про ризики для життя
- Живим коридором, навколішки на Львівщині зустрічали "на щиті" загиблого на Курщині морського піхотинця (ФОТО)
Коментарі