Де можна збирати березовий сік правильно, щоб не заплатити штраф?

Як правильно збирати улюблений напій, не порушуючи закон

Фото: Варта 1

Навесні в березні люди починають масово збирати березовий сік, однак часто цими діями люди можуть своїми спричинити загибель дерева. Де цілющий напій можна збирати і як не порушити закон і не нашкодити деревам, у матеріалі

До прикладу у львівській спільноті Варта 1 опубліковано фото стихійної заготівлі березового соку у Брюховичах

На жаль  люди не дивляться ні на вік дерева, яке вони підсочують, ні на насадження, де це можна робити.

Як видно зі світлини, люди активно добувають сік з дерев і біля житлових будинків:

А також у лісопарковій зоні:

Фото Варта 1

«Як наслідок, в середині берези розпочинаються процеси гниття, грибкові захворювання й дерево втрачає свої якості, всихає», – пояснюють у держекоінспекції.

В держекоінспекції наголошують, що згідно зі статтею 10 Закону України “Про рослинний світ”, збирання деревинних соків відносять до спеціального використання природних рослинних ресурсів.

Право заготівлі березового соку мають постійні користувачі лісових угідь (державні та комунальні лісогосподарські підприємства), а також підприємці та фізичні особи, які отримують для цього спеціальний дозвіл – “лісовий квиток”.

Такий документ дає право для добування соку у чітко відведених місцях та з дотриманням встановлених правил заготівлі. За недотримання цих вимог порушників чекатиме покарання згідно зі статею 70 Кодексу України про адміністративні правопорушення (КУпАП).

Яке покарання передбачене за порушення

Незаконна заготівля березового соку у межах населеного пункту, на територіях парків, скверів, зелених зон є порушенням пункту 4.2 Правил утримання зелених насаджень в населених пунктах, відповідальність за яке передбачена статтею 152 КУпАП та тягне за собою накладення адміністративного штрафу від 340 грн. до 1700 грн.

Збирати березовий сік на територіях та об’єктах природно-заповідного фонду суворо заборонено.

Відповідальність за дане порушення природо-охоронного законодавства передбачено статтею 91 КУпАП.

varta1.com.ua: Новини

Ярошенко Олена

Читайте також