Де у Львові дозволено розвести вогнище для пікніка та як уникнути харчового отруєння?
У традиційні травневі вихідні люди збираються на відпочинок на природі. Кожна родина вже намаринувала м’ясце і зібралась поласувати шашликом, барбекю, смаженими сосисками. Але чи можна у Львові дозволено розвести вогнище і не отримати штраф?
Як повідомяє видання Tvoemisto.tv , посилаючись повідомлення міської ради, влаштувати пікнік із вогнищем у межах міста можна лише в одному ландшафтному парку «Знесіння».
Розводити багаття радять на галявині біля водойми зі сторони вул. Липківського. Там є 5 альтанок для пікніка та три облаштовані природним каменем місця для розпалювання вогнищ.
Упродовж весни планують створити ще три місця для розпалювання вогнищ та забезпечити ящики з піскосумішшю. В інших парках Львова розводити багаття суворо заборонено.
Крім того, з початком сезону пікніків у країні традиційно розпочинається сезон харчових отруєнь.
Як уникнути харчового отруєння і що робити, якщо все-таки отруїлись, розповідає МОЗ.
ЧИСТОТА. Перше правило харчової безпеки, яке допоможе уникнути харчового отруєння – чистота. Все дуже просто: ретельно мийте руки (перед тим, як брати продукти і готувати їжу, після туалету), фрукти та овочі (особливо, якщо плануєте подавати їх сирими), стежте за чистотою кухонного приладдя (в умовах пікніку вимийте та продезінфікуйте поверхні, на яких нарізатимете та подаватимете їжу), захищайте їжу від комах, гризунів та інших тварин.
СИРЕ І ГОТОВЕ. Дуже важливо окремо готувати і подавати сирі і готові страви. Так, наприклад, не варто нарізати овочі на тій самій дошці, на якій розробляли м’ясо. Зберігайте продукти у закритому посуді, щоб уникнути контакту між сирою та готовою їжею. Коли готуєте кошик для пікніка, не кладіть сирі продукти вище готових страв.
ТЕРМІН ПРИДАТНОСТІ. Навіть якщо берете звичайний йогурт, перевіряйте його термін придатності. Намагайтесь вибрати найсвіжіші продукти.
Не купуйте їжу – особливо м’ясо і молочні продукти на стихійних ринках. І забудьте про звичку «проби» овочів і фруктів: пробуйте продукти уже вдома, перед тим ретельно вимивши. Часто причиною харчового отруєння стають торти і тістечка з кремом, тому їх ні в якому разі не варто брати на пікнік. Також бажано обмежити споживання сирих яєць, молочних та кисломолочних продуктів.
БЕЗПЕЧНА ТЕМПЕРАТУРА.Не залишайте приготовлену їжу на столі довше ніж на дві години. Починайте пікнік із їжі, а решту часу розважайтесь, грайте у активні ігри, спілкуйтесь. Не готуйте наперед. Навіть у холодильнику готові страви варто зберігати не більше доби. Якщо їжа залишилась після пікніка – її не варто зберігати “на завтра”. Пам’ятайте, що у спеку продукти псуються надзвичайно швидко.
ВОДА. Вода має бути чистою. Ні в якому разі не пийте воду з водойм та водогонів. Зазвичай варто вживати не менше 2-3 л рідини на добу, хоча вживання кількості води є суто індивідуальним і залежить від способу життя людини, фізичної активності, кліматичних умов тощо.
СИМПТОМИ ХАРЧОВОГО ОТРУЄННЯ. Перші ознаки харчового отруєння зазвичай з’являються раптово. Найчастіше це підвищення температури тіла, зниження або відсутність апетиту, загальна слабкість, пронос і приступоподібний біль у животі, здуття живота, нудота і блювання, холодний липкий піт, низький тиск.
При перших симптомах отруєння чи інфекційних захворювань потрібно термінового звернутись до лікаря.
Читайте також: Декілька правил для вдалого та безпечного пікніка
varta1.com.ua: Новини
3 листопада в Україні прийде різке та суттєве похолодання (КАРТА)
В деяких регіонах прогнозують заморозки
На Закарпатті в оздоровчому комплексі втопився 4-річний хлопчик
Нещасний випадок
Керівники обласних прокуратур масово звільняються з посад
6 обласних керівників
Найкоментованіше
- У ЦПД РНБО розповіли, хто стоїть за підривами ТЦК
- Львівщина попрощається з 21-річним Героєм
- У Мережі з'явилися кадри моменту вибуху, який стався у львівському готелі (ВІДЕО)
- Війна росії проти України не буде завершена в найближчі місяці
- На Львівщині тривають пошуки чоловіка, який зник безвісти ще 8 січня (ФОТО)
Найчитаніше
- Померла українка, яка важко захворіла після того, як невдало чхнула
- Підтверджено загибель Героя зі Львівщини, який вважався безвісти зниклим з 2024 року
- Внаслідок удару по Полтаві загинув воїн зі Львівщини разом з дружиною
- У Мережі з'явилися кадри моменту вибуху, який стався у львівському готелі (ВІДЕО)
- У понеділок поховають двох Героїв зі Львова: Володимира Ганущака та Юрія Шляпнікова (ФОТО)
Коментарі