Дефіцит електроенергії в Україні збережеться до 2026 року: скільки він становить у 2024
Основні причини включають пошкодження енергетичної інфраструктури під час атак та недостатньо розвинену інфраструктуру для імпорту електроенергії
Міжнародний валютний фонд у своєму останньому прогнозі заявив, що середній дефіцит електроенергії в Україні в 2024 році становитиме близько 10%.
Цей дефіцит поступово знизиться до 2025 року і повністю буде усунений до початку 2026 року після впровадження заходів, які включають встановлення малих газових генераторів та планове обслуговування АЕС. Про це йдеться в Меморандумі з МВФ (Міжнародний валютний фонд).
Додаткові атаки можуть ще більше дестабілізувати енергетичну систему, що робить ситуацію ще більш непередбачуваною.
Україна стикається з масштабним дефіцитом електроенергії через пошкодження енергетичної інфраструктури під час весняних атак. Загальний збиток енергетичній системі перевищує 1 мільярд доларів США. Найбільші втрати понесли компанії ДТЕК та державні підприємства, які планують покрити збитки за рахунок власного оборотного капіталу та потенційної підтримки донорів, зокрема через постачання обладнання.
МВФ оприлюднив прогноз, згідно з яким середній дефіцит електроенергії в Україні у 2024 році складе близько 10%. Протягом 2025 року дефіцит поступово знизиться і буде усунений до початку 2026 року. Дані про енергетичні потужності суворо контролюються в умовах воєнного стану, але, виходячи з попередніх моделей споживання та імпорту, серйозний дефіцит (до 30%) ймовірно виникатиме тільки в години пік.
Згідно з цим сценарієм, промисловим споживачам доведеться працювати нижче за потужність, а споживання домогосподарств буде обмежено за рахунок планових відключень, зокрема, взимку. Додаткові атаки ще більше дестабілізують енергетичну систему, зазначили в МВФ. Очікується, що дефіцит енергії збережеться протягом 2024 та 2025 років, хоча його масштаби будуть обмежені стійкістю енергетичної системи.
Оцінки дефіциту енергії включають ремонт відновлюваної потужності (у тому числі ДТЕК деяких ТЕС), деяке збільшення європейського імпорту, установку малих газових генераторів (до 1 ГВт у 2024 році), а також дефіцит, що виникає в результаті необхідного планового обслуговування АЕС в 2-4 кварталах 2024 року. Підвищення тарифів для населення в середньому на 60% з 1 червня також має стимулювати зміни у структурі споживання та забезпечити додаткові доходи енергетичним компаніям.
Читайте також, Рада розглядає підняття тарифів на газ та світло: що відомо
Наразі імпорт енергії з європейської мережі ENTSO-E обмежений 1,7 ГВт у звичайний час з додатковими 0,3 ГВт. Це дозволяє покрити аварійний дефіцит, але не може повністю покрити втрачену потужність. Незважаючи на деякі можливості збільшення імпорту електроенергії для покриття дефіциту під час пікового споживання, значне короткострокове збільшення імпорту електроенергії в ЄС малоймовірне через інфраструктурні обмеження в сусідніх країнах.
varta1.com.ua: Новини
Поліціянтам в Україні підвищать зарплати
Метою ухвалення законодавчого акта є закріплення мінімального, гарантованого рівня посадового окладу поліціянта
Президент розповів, хто представлятиме Україну на переговорах зі США у Саудівській Аравії
Україну на переговорах з американською делегацією у Саудівській Аравії представлятимуть четверо високопосадовців
Словаччина вже не розраховує на постачання російського газу через Україну
У словацькій компанії SPP не підтвердили створення дочірньої компанії в Україні для організації транзиту російського газу
Найкоментованіше
- У Раді пропонують "ускладнити життя" ухилянтам
- У The Telegraph вважають, що Трамп може вийти з мирного процесу
- Зеленський дав обнадійливу заяву щодо закінчення війни
- У ТЦК пояснили, коли військового звільнять від відповідальності за СЗЧ
- Учасниця двох Олімпіад з України прийняла російське громадянство
Найчитаніше
- На Львівщині затримано голову сільської ради зі спільником
- Поліція повідомила деталі вбивства військового ТЦК у Львові
- Сімейний "бізнес": На Волині батько з двома синами незаконно вирощували та обробляли тютюн на 11 млн грн
- У Львові чоловік вбив військослужбовця ТЦК
- Смертельна ДТП під Городком: Водій BMW X5 під час обгону спричинив масову аварію, загинув 33-річний чоловік
Коментарі