Декомунізація: у Польщі демонтували радянський монумент (ФОТО, ВІДЕО)

«Пам’ятник подяки»

У Глубчицях на Опольщині, що у Польщі демонтували радянський монумент на честь кількох сотень червоноармійців 1-го Українського фронту, які полягли в березні 1945 року в боях за місто.

«Росіяни вважають, що Центральна Європа – це їх колонія. Це свідчить про імперське мислення. Історична політика РФ базується на брехні», - заявив президент Інституту національної пам'яті під час знесення будівлі.

Так званий «Пам’ятник подяки» був споруджений у 1945 році і десятиліттями – розкинувшись на розі вулиць Марії Склодовської-Кюрі та Жеромського – нагадував про драматичну історію краю. Це класичний обеліск на постаменті та ступінчастому постаменті, увінчаному п’ятикутною зіркою на шпилі. 

«Ще у 1990-х роках представники місцевої влади клали тут квіти та фотографувалися перед цим пам’ятником. Понад 30 років довелося чекати, поки такі об’єкти зруйнуються. Ми припускаємо, що їх ще близько 30. Це вже 28 об’єкт такого типу в Польщі, який ми вилучили протягом року. Ми будемо задоволені, коли останній з них впаде. Більшість органів місцевого самоврядування відкриті до наших пропозицій. Деякі, на жаль, все ще дивним чином опираються», - сказав у п'ятницю президент Інституту національної пам'яті доктор Кароль Навроцький перед знесенням радянського пропагандистського об'єкта.


У березні 2022 року президент Інституту національної пам’яті звернувся до органів місцевого самоврядування з проханням видалити з публічного простору всі назви та символи, що вшановують людей, організації, події чи дати, що символізують комунізм.

varta1.com.ua: Новини

Ольга Чобіт