Департамент екології та природних ресурсів дав дозвіл на будування скандальної норкової ферми на Львівщині

norka-782x452
norka-782x452

Департамент екології та природних ресурсів оцінив вплив на довкілля планованої діяльності будівництва норкової ферми у Бродівському районі і встановив, що будівництво норкової ферми, у межах сільської ради Лешнева, з максимальним поголів’ям 300 тис, є допустимим. Таких висновків департамент дійшов попри незгоду зі сторони громади, яка виступала з акціями протесту. Про це пише видання IA «Vezha».

«Влада проігнорувала рішення самоврядування про заборону будівництва ферми, наплювала на право громади самій визначати, чи дозволяти шкідливе виробництво на своїй землі, знехтувала їхнім правом на чисте довкілля. Тепер усі розуміють, чого варті обіцянки нардепа від влади Михайла Бондара не допустити будівництво шкуродерень в районі. Сподіваюся, також всім зрозуміло, чому голова Львівської облради Ганущин з усіх сил не давав проголосувати за заборону звіроферм і старався не дивитися в очі пікетувальникам — він теж до цього причетний і знав наперед, що питання «залагоджене»», — таке повідомлення опублікувала, на своїй сторінці у «Facebook», активістка Ірина Сех.

Керівник проекту «УА Хутро 1» Володимир Федина зазначив, що такий спротив громадськості пов’язаний зі впливом екологічних рухів, які як в Європі, так і в Україні стають все більш агресивними. За його словами, жодна країна Європи не заборонила хутряні ферми через небезпеку забруднення навколишнього середовища.

«Ця позиція має право на життя і кожен може визначати свій світогляд. Але такі переконання не мають бути агресивними і під натиском. Це особиста справа кожної людини», — зазначив Володимир Федина.

Також він розповів, що вони організовували поїздки для мешканців Бродівщини до українських та закордонних хутрових ферм. Під час цих екскурсій люди могли побачити, як працюють такі підприємства. Володимир Федина зазначив, що думка опонентів змінилась, оскільки українські ферми були кращими за польські та данські. Згадав експерт і питання щодо відходів. Він повідомив, що зразки гною відправили в Інститут охорони ґрунтів для проведення серії лабораторних хімічних аналізів.

Анатолій Демчишин, директор Інституту охорони ґрунтів, повідомив, що загального азоту, який забруднює ґрунти, знайшли дуже мало. Він зазначив, що його в рази менше як у мінеральних добривах.

«У норковому гної багато фосфору. Він є хорошим добривом для сільськогосподарських культур», — переконаний Анатолій Демчишин.

У коментарі виданню, еколог Ігор Муравський повідомив, чому не поділяє думку експертів. «Громада виступила категорично проти такого будівництва. Зараз пройшла оцінка впливу на довкілля і якимось чином влада дала згоду на будівництво такої ферми, не прислухались до мешканців. Такі ферми несуть пряму загрозу довкіллю. Тобто вони отруюють ґрунти, отруюють води. Для Бродівського району це дуже велика і потужна ферма. Мешканці, на територіях сіл яких будуватимуть цю ферму, найближчим часом, якщо вони допустять (їхня справа не допустити) відчують на собі цей весь вплив. Це позначиться на здоров’ї. Жоден район не хотів би мати таке сусідство, з такою потужною фермою. Окрім того, що там сморід й там забруднюватимуться повітря, вода, земля, уявіть собі кількість відходів, які треба десь утилізовувати», — пояснив Ігор Муравський.

Додамо, що інвестором будівництва є данська компанія «Айкон Девелопмент». У будівництво нової ферми планують вкласти понад 10 млн євро.

varta1.com.ua: Новини