До Дня Незалежності України Кримський міст буде остаточно знищено: ГУР готує атаку
Міноборони України планує третю атаку на Кримський міст
Україна має намір остаточно знищити Кримський міст у першій половині 2024 року, таке повідомлення The Guardian з посиланням на джерела публікує «NV.ua»
Як розповіли співрозмовники видання, Головне управління розвідки Міноборони України планує третю атаку на Кримський міст, стверджуючи, що його знищення «неминуче». За даними джерел, у розвідці вважають, що незабаром зможуть вивести міст з ладу.
«Ми зробимо це в першій половині 2024 року», — сказав неназваний високопоставлений чиновник ГУР. Він також додав, що начальник ГУР Кирило Буданов вже має «більшість засобів для реалізації цієї мети».
The Guardian пише, що Буданов дотримується плану, схваленого президентом України Володимиром Зеленським, щодо «мінімізації» військово-морської присутності Росії в Чорному морі.
Зазначається, що знищення Кримського мосту посилить кампанію України зі звільнення Криму, а також підніме бойовий дух українців.
Видання зауважило, що невідомо, як розгорнеться атака на міст, оскільки «є серйозні сумніви щодо того, чи здатне ГУР провести спецоперацію проти такої добре захищеної та очевидної цілі». Росія вжила масштабних заходів для захисту Кримського мосту. Зокрема, була посилена протиповітряна оборона та розгорнута «баржа-мішень» як приманка для ракет.
Що відомо про атаки СБУ на Кримський міст
8 жовтня 2022 року Служба безпеки України вперше атакувала Кримський міст — після вибуху вантажівки там обвалилися дві напівсекції автомобільної частини мосту, також було пошкоджено залізничні колії.
12 жовтня 2022 року кремлівський режим звинуватив в організації диверсії главу Головного управління розвідки Міноборони України Кирила Буданова. Зі свого боку в ГУР ці заяви спростували, назвавши їх «маячнею».
5 травня 2023 року РФ заявила, що повністю відновила зруйновану частину мосту. 8 липня 2023 року тодішня заступниця міністра оборони України Ганна Маляр підтвердила, що за вибухом на мосту стоїть Україна.
17 липня 2023 року Служба безпеки повторно атакувала Кримський міст, застосувавши дрони Морський малюк (Sea Baby). Віцепрем'єр країни-агресора Росії Марат Хуснуллін визнав, що один проліт автодорожньої частини Кримського мосту не підлягає відновленню.
Після успішних атак України російські окупанти додатково огородили Кримський міст «спеціальними протидиверсійними боновими загородженнями», які нібито можуть захистити конструкцію від надводних і підводних дронів.
У лютому 2024 року командувач Військово-морських сил України віцеадмірал Олексій Неїжпапа сказав, що переконаний, що Кримський міст буде знищено до кінця року.
Читайте також: у ВМС ЗСУ анонсували, коли буде знищений Кримський міст.
Згодом Кирило Буданов натякнув, що Україна продовжить завдавати ударів по об'єктах росіян у тимчасово окупованому Криму та порадив «не користуватись мостом».
varta1.com.ua: Новини
Читайте також
Поліція розслідує стрілянину в школі на Закарпатті як теракт
Поліція перевіряє канали комунікації, через які здійснювався вплив на неповнолітнього
Зеленський оцінив роботу ППО під час нічної російської атаки
Зеленський додав, що проблему нестачі перехоплювачів для балістики він обговорив на зустрічі з нідерландським прем'єром
Як правильно пити сидр у теплий сезон: температура, келих, поєднання з їжею і типові помилки
Багато хто п’є його як газовану воду — прямо з пляшки, максимально холодним — і втрачає половину смаку
Найкоментованіше
- Європа готується до затяжної війни в Україні, - NYT
- До України з Німеччини екстрадовано лідера злочинної організації
- У школах перевірятимуть військові документи 17-річних хлопців, - МОУ
- На Львівщині затримали представників релігійної течії, які намагалися вбити опонента-християнина
- Буданов уточнив "червоні лінії" в переговорах з росією
Найчитаніше
- До України з Німеччини екстрадовано лідера злочинної організації
- Підтверджено загибель Героя зі Львівщини, який з 2025 року вважався безвісти зниклим
- З російського полону повертаються четверо воїнів зі Львівщини
- Телефонний номер Ірини Фаріон, яку вбили у 2024 році, став активним у Telegram
- У Львові під час конфлікту сталося вбивство
Коментарі