До львівської лікарні госпіталізували 7-річну дитину з ознаками інсульту (ФОТО)
Малечу врятували

До львівськї дитячої лікарні св. Миколая медики доставили 7-річну дитину з підозрою на гостре порушення мозкового кровообігу (інсульту). Про незвичний випадок у його практиці розповів у Facebook директор дитячої лікарні Іван Міськів.
Під час комп’ютерної томографії (КТ) головного мозку з контрастуванням виявили вкрай рідкісне захворювання - хворобу Моямоя (Moyamoya — означає в перекладі з японської мови «клубок диму») - захворювання, що за статистикою складає в середньому 5 випадків на 10000 людей та може проявляти себе як в дитячому віці (пік виявлення 4 роки), так і в дорослому (30-40 років) віці.




В основі цього захворювання лежить фіброзна проліферація стінок судин (їх звуження), та, як компенсація, - утворення густої сітки колатералей.
В лікарню святого Миколая бригадою швидкої допомоги доставлено 7-річну дитину з підозрою на гостре порушення мозкового кровообігу (клінікою інсульту). В «золотому вікні» ургентно проведено КТ головного мозку з контрастуванням та виявлено судинні зміни, характерні для хвороби Моямоя. Для детальнішої візуалізації та передопераційної підготовки пацієнту проведено ангіографію в відділенні інтервенційної радіології, що підтвердило діагноз.
В подальшому дитині було проведено нейрохірургічне втручання - екстра-інтракраніальне шунтування.
Читайте також: у Львові врятували 14-річну дівчину з анорексією
Правильний діагноз було поставлено завдяки злагодженій роботі лікарів 1 ТМО радіолога Христини Лєбєдєвої та інтервенційного нейрорадіолога Юрія Новака
varta1.com.ua: Новини

Поліціянтам в Україні підвищать зарплати
Метою ухвалення законодавчого акта є закріплення мінімального, гарантованого рівня посадового окладу поліціянта

Президент розповів, хто представлятиме Україну на переговорах зі США у Саудівській Аравії
Україну на переговорах з американською делегацією у Саудівській Аравії представлятимуть четверо високопосадовців

Словаччина вже не розраховує на постачання російського газу через Україну
У словацькій компанії SPP не підтвердили створення дочірньої компанії в Україні для організації транзиту російського газу
Найкоментованіше
Найчитаніше
- Підтверджено загибель Героя зі Львівщини, який з 2022 року вважався безвісти зниклим
- На Львівщині вперше за пів року зафіксовано метапневмовірус: що відомо про ситуацію із захворюваністю
- В Івано-Франківську з озера дістали тіло чоловіка, який зник ще у 2024 році
- Увага! У Львові учень вийшов з гімназії і зник безвісти
- Після теракту в Івано-Франківську хлопець, який втратив ноги, прийшов до тями
Коментарі