До уваги водіїв: українці будуть отримувати водійське посвідчення по-новому

Подробиці анонсованих змін від МВС

Фото ілюстративне

Українці водійські посвідчення будуть отримати за новою системою. Анонсував нововведення очільник МВС.  Зміни будуть стосуватися як теоретичного, так і практичного іспиту для водіїв.

Про це в інтерв'ю РБК-Україна розповів міністр внутрішніх справ Ігор Клименко.

За словами міністра, Міністерство внутрішніх справ підготувало вже певні зміни, і їх повинні запровадити до кінця 2023 року.

Зміни торкнуться і теорії і практики у здачі іспитів.

Що зміниться в теорії

Клименко пояснив, що за новою системою українцям для отримання водійського посвідчення не обов'язково вчити теорію лише в автошколі. Підготуватися до іспиту можна буде також самостійно чи з репетитором.

Також посилять перевірку у класах, де складають теоретичний іспит.

«Розуміючи технічну складову цього процесу, ми забороняємо в цих класах знаходитись стороннім особам, замість однієї камери ставимо чотири камери. Ми знищуємо повністю можливість існування »сліпих зон«. Інформація з камер буде зберігатись мінімум місяць на серверах МВС», - пояснив міністр.

Практичні заняття

За словами міністра, в Україні змінять автомобілі, на яких здають практичний іспит.

«Це буде і Renault, і Hyundai. Це не будуть застарілі марки, Лад точно не буде, радянського автопрому не буде. Машини до 5 років випуску», - сказав він.

Міністр додав, що у машинах буде встановлено чотири камери. Одна з них буде зверху і показуватиме, які педалі натискає водій та інструктор. Фронтальна камера показуватиме шлях авто та дії водія, також буде аудіозапис.

«Всі підказки інструктора будуть фіксуватися. Все відео і аудіо зберігатимуться у нас на сервері мінімум 30 днів. Що це дозволить? Це дозволить кожному, хто бажає здати екзамен, поскаржитись на дії інструктора», - пояснив глава МВС.

Зменшиться кількість сервісних центрів

Міністр додав, що в Україні зменшать кількість сервісних центрів, де можна скласти водійські іспити. Наразі їх по всій Україні 148, а буде лише 55. Їх оснастять новою технікою.

«Більше того, уже з 1 червня ми починаємо експеримент, який буде проводитись в Київський, Одеській, Вінницькій та Львівській областях. Експеримент буде до 2 місяців, доки ми зможемо технічно переоснащити наші центри прийому іспитів, щоб ми подивилися, як це може працювати, щоб уже у вересні-жовтні можна було користуватись цим по державі», - підкреслив Клименко.

Як каже міністр, в Україні скасують технічну експертизу для авто. Її потрібно буде проводити лише під час першої реєстрації.

Поступово також скасують необхідність їхати у сервісний центр при купівлі авто. Технічний паспорт та номера можна буде отримати в салоні, а згодом їх будуть надсилати поштою.

Варто зазначити, що зараз для отримання посвідчення водія потрібно пройти курси в автошколі та скласти теоретичний іспит. Після цього потрібно пройти практичну частину навчання і скласти іспит з водіння.

Читайте також: в Україні анонсували закон про покарання чоловіків, які виїхали за кордон під час війни

Після цього сервісні центри видають водійське посвідчення на два роки, яке згодом потрібно замінити.

varta1.com.ua: Новини

Ярошенко Олена