Долар втретє встановив рекорд у 2025 році
Попит на валюту підштовхує курс долара вгору на міжбанківському ринку

Офіційний курс долара, встановили на рівні 42,23 гривні за долар.
Про це йдеться на сайті НБУ.
Щодо курсу євро, гривня дещо зміцнила свої позиції. Офіційний курс євро на 8 січня становить 43,88 гривні за один євро, що на 3 копійки вище попереднього показника.
На міжбанківському валютному ринку станом на 16:00 котирування гривні до долара встановили 42,30-42,33 гривні за долар, а євро - на рівні 44,01-44,02 гривні за євро.
У грудні 2024 року в Україні зріс чистий попит на безготівкову іноземну валюту, що було пов'язано з підвищенням бюджетних витрат та активними операціями бізнесу наприкінці року.
"Ураховуючи необхідність компенсації збільшеного структурного дефіциту приватного сектору (переважно через сезонні чинники), а також з метою збереження стійкості валютного ринку, НБУ підвищив обсяги чистого продажу іноземної валюти (до 5,3 млрд доларів)", - йдеться у Макроекономічному та монетарному огляді НБУ.
Читайте також: У Львові п'ятьом дітям, які зростали без батьків, вручили ключі від квартир
Водночас середньомісячний обмінний курс гривні у грудні знизився на 1% через збільшений попит на валюту, свідчать дані звіту. Різниця між готівковим і офіційним курсами становила близько 1%.
"Для забезпечення стійкості валютного ринку та поступового сповільнення інфляції до цілі 5% НБУ у грудні підвищив облікову ставку до 13,5%", - пояснив НБУ.
varta1.com.ua: Новини

На переговорах категорично не можна обговорювати скорочення ЗСУ, це єдина гарантія існування України, - політик Палатний
Під час майбутніх перемовин в жодному разі не можна обговорювати скорочення Збройних сил України та військово-промислового комплексу

Рютте не проти відновити відносини з Москвою після війни
Після завершення війни із росією хочуть крок за кроком відновити нормальні відносини

Залужний анонсував запуск паспортного сервісу для українців у Британії
Посол повідомив, що обговорив можливість залучення до роботи в паспортному сервісі українців із досвідом роботи з документами, які вже перебувають у Великій Британії
Найкоментованіше
- Зінченко повідомив про своє «отруєння», а в суді його прихильники заявили, що донька Фаріон "мала мотиви убити маму" (ВІДЕО)
- Поїхав у відрядження і не повернувся: на Закарпатті депутат від «Слуги народу» втік за кордон
- Наймолодший комбриг в історії ЗСУ заявив, що мобілізувати доведеться навіть 18-річних
- Стрілянину у львівському ТЦ влаштував зачарований "Воїн"
- У Львові перевізники заявили, якщо влада міста не підніме тарифи на проїзд, то стане менше автобусів на маршрутах
Найчитаніше
- Стрілянину у львівському ТЦ влаштував зачарований "Воїн"
- Наймолодший комбриг в історії ЗСУ заявив, що мобілізувати доведеться навіть 18-річних
- Створювали фіктивні ФОПи: на Львівщині викрили групу, яка організувала незаконне переправлення військовозобов’язаних за кордон (ФОТО)
- На Банковій уточнили, на що чекати, якщо росія відмовиться від перемир'я
- Львівщина попрощається зі загиблим Героєм Володимиром Лотоцьким
Коментарі