Дружина загиблого десантника львівської 80-ки втілює в життя його мрію (ФОТО)

Вдова десантного командира «Скіфа» облаштовує реабілітаційний центр «4.5.0. Прикарпаття»

Фото: Курс

Василина Перегуда, вдова десантного командира Олега Перегуди, у прикарпатському місті Калуші взялася втілити в життя його мрію – облаштувати реабілітаційний центр для військових.

Як повідомляє «Кurs.if», сім’я на власному досвіді дізналася, що допомога психологів та реабілітологів дуже потрібна для тих, хто пройшов війну. Олег Перегуда захищав Україну від російської окупації в складі 80-ї бригади, задовго до повномасштабного вторгнення рф, у нього зародилася ідея створити реабілітаційний центр.

Справу загиблого військового продовжують його рідні.

Вдова Василина закликає долучитись до облаштування центру благодійників. Фото: Калуська міська рада

Реабілітаційний центр для військових облаштовують на місці, де колись була водонасосна станція Калуша. Там велике приміщення та 2,5 га прилеглої території. Нині за головну тут Василина. Саме вона й втілює мрію свого загиблого чоловіка. 

Фото: ТСН

“В голові вже немає думок: чому я, чому він, за що це мені, за що це нам? В голові тільки його фрази: “Хто як не ми”, – каже вдова загиблого військового Василина Перегуда.

Вперше боронити країну від ворога Олег Перегуда пішов ще 2014-го. Він був добровольцем з Майдану. Воював два роки. Пройшов Попасну, Комишувату, Кримську, Курдюмівку. Коли повернувся додому, дружина його не впізнала.

“Це було відчуття подавленості, нерозуміння “де я зараз, що зі мною”. Це була така межа, неможливість забути, що було там, і неможливість вступити нормально в цивільне життя”, – згадує жінка.

Тоді чоловіка врятувало спілкування у спілці ветеранів разом із психологами і людьми, що на фронті пережили те, що й він. Цей свій досвід подружжя й потім обговорювало не раз – поки Олег не сказав, що хоче створити реабілітаційний центр для військових. Адже, за його словами, “на війні легше, на війні чорне і біле – ти маєш просто вижити, а в цивільному житті дуже багато проблем”. 

Закинуту водонасосну станцію під Калушем знайшов сам Олег. Але розпочалося повномасштабне вторгнення росіян. Чоловік знову пішов на фронт. У перервах між боями телефонував дружині та давав настанови, як рухати справу. Він придумав для центру назву “4.5.0”.

“Всі військові знають, що це означає. Він розказував, коли в рації чуєш “4.5.0”, то розумієш, що все добре, все спокійно”, – каже Василина Перегуда.

Нині його мрію про реабілітаційний центр узялася втілювати дружина. Вона взяла територію у довготермінову оренду. Жінку підтримали рідні та друзі Олега. Вони планують облаштувати тут величезний зал зі спеціальними тренажерами для реабілітації поранених, кімнати масажу та психотерапії, а також спортмайданчик, теплиці і навіть басейн та вулики з бджолами.

Читайте також: мама загиблого воїна зі Львова, пожертвувала гроші на облаштування дороги до цвинтаря.

Як повідомлялося, війна забрала життя 34-річного Олега Перегуди «Скіфа» з села Пійло Калуської громади. З друзями-ветеранами в Івано-Франківську започаткували “Українську Розумну Автоматику” – розробили легендарну приліжкову панель для лікарень, яка містить систему виклику лікаря, світильники, доступ до Wi-Fi та ін. Він заснував реабілітаційний центр «4.5.0. Прикарпаття» .

varta1.com.ua: Новини

Володимир Садовий