Двадцятип’ятирічна самбірчанка стала першою жінкою в Україні, яка очолила військовий оркестр

83685644_1535817669892934_4538590386628591616_o
83685644_1535817669892934_4538590386628591616_o

В Україні з’явилася перша жінка-військовий диригент. Це Уляна Созанська, родом із Самбора, що на Львівщині.

Про це йдеться на «Facebook»-сторінці «Армія FM».Зазначається, що дівчина з дитинства обожнює музику, співала в церковному хорі. Успішно закінчила музичну школу, а згодом — училище. Могла без зусиль вступити в консерваторію.

Натомість у 2014 році несподівано для всіх знайомих вступила до Національної академії сухопутних військ імені Петра Сагайдачного на кафедру військових диригентів. Адже в Україні точиться війна і Уляна осторонь стояти не хотіла. Після успішного закінчення військового вишу розпочала службу у Вінниці. Вона стала першою жінкою — військовим диригентом ЗСУ.

Нині від помаху руки 25-річної Уляни залежить злагоджена гра музичного колективу. Лейтенант Созанська керує військовим оркестром. Разом зі своїми колегами їздить у район проведення Операції Об’єднаних сил, з концертами виступає перед бійцями і цивільним населенням Донбасу, розвиває військово-музичне мистецтво. Дівчина мріє, щоби швидше настав час, коли українські воїни слухатимуть хорошу музику, а не воєнні канонади.

Про те, що Уляна буде керувати військовим оркестром, вона раніше і не думала. Хоч і мала лише музичну освіту, з початком бойових дій на Донбасі вирішила присвятити своє життя захисту Батьківщини, повідомляє Вінниця.info.

«До початку війни я себе взагалі не бачила ні в армії, ні в війську. У 2014-му закінчила музичне училище в місті Дрогобич. І з початком війни вирішила, що хочу продовжувати займатися музикою. Але вже у військовому формуванні.

До війни я себе жодного разу не бачила ні в армії, ні у війську. 2014-го я закінчила музичне училище у місті Дрогобич. І з початком війни вирішила, що хочу продовжити займатися музикою, але вже у військовому формуванні», – пояснює Уляна.

Закінчила Національну академію сухопутних військ у Львові і вийшла на роботу. Музиканти оркестру не приховують, спочатку сумнівалися, що з жінкою-диригентом колектив із 60-ти людей знайде спільну мову. Але помилялися.

«З Уляною Анатоліївною проблем не буває. Ми їй все підказуємо», - посміхається соліст Ігор Безпалько.

Тепер радіють, адже дивитися на жінку під час виконання, чоловікам, які в більшості складають військовий оркестр, приємніше.

«Звичайно, приємніше на жінку дивитися. А працювати з усіма можна», - зауважує ударник Богдан Федорець.

Незручностей не помічає тепер і сама Уляна.

«Я намагаюся не наказувати людям зробити так, як я хочу. Спочатку пораджуся, як краще, і тоді разом вирішимо», - зізнається дівчина.

Приклад першої дівчини-диригента військового оркестру розбив стереотипи. Чи поповнять українки таку професію ще, покаже час.