Дві фірми зголосилися переробляти пластик з львівського сміття
Львівські фірми ТзОВ «Львіввторресурc» та ТзОВ «Європет» здатні прийняти і переробити весь пластик, що назбирується у Львові. ТзОВ «Львіввторресур» замається збором, сортуванням і пресуванням пластику в тюки. Далі ТзОВ «Європет» переробляє відсортований пластик у пластівці або гранули.
Про це повідомили у прес-службі Львівської міськради.
ТзОВ «Львіввторресур» присутнє на ринку збору пластику з 2008 року. На сьогодні це чи найбільше підприємство у Західній Україні. Сюди привозять вже пересортовану пластикову пляшку із Закарпаття, Івано-Франківська та інших найближчих областей.
«Ми присутні на ринку збору пластику з 2008 року. Збираємо пластик по Львову своїми силами і силами перевізників сміття. Відповідно є контейнери на збір пластику наші і перевізників.
Пластик, який до нас привозять, ми сортуємо за кольором і матеріалом. Пластик має до 70 видів. Найпоширеніші - це петпляшка і поліетилен. Петпляшка розсортовується за кольором і переробляється за кольором. Ціна одного кілограму невідсортованого пластику від 3 до 5 грн. за кілограм. Якщо пластик відсортований, то ціна може бути більша. Усе залежить від кольору», - розповів Юрій Максимів, директор ТзОВ «Львіввторресурс».
За його словами, ТзОВ «Львіввторресурс» у середньому сортує в місяць до 80 тонн пластику. Далі відсортований і спресований в тюки пластик переробляє ТзОВ «Європет».
«Колись ми купували пластик по всій Україні. Зараз ми більше зосереджені на нашому регіоні. Ми купуємо вже відсортований за кольорами пластик у постачальників. У даному випадку це ТзОВ «Львіввторресур». Цей пластик ми переробляємо або у пластивці або пластівці у гранули.
Продуктивність нашого обладнання в середньому 5 тонн в зміну і до 150 тонн у місця. Сировини нам не вистачає, адже можемо переробляти до 300 і навіть 500 тонн в місяць.
Купують перероблений пластик у нас різні підприємства в Україні, які виробляють упаковку і волокна. Це два напрямки, де використовується перероблений пластик, – нехарчова упаковка і волокно. Якщо у вас на комірці пише поліестер – то це з переробленої пляшки», - розповів Юрій Іськів, керівник підприємства «Європет».
ТзОВ «Львіввторресур» власним коштом вже встановив ящики для збору пластику у 23 ОСББ. Планують встановити до 100 таких ящиків.
«Сьогоднішній приклад є дуже яскравим. Адже це підприємство готове забрати весь пластик Львова. Пілотно розпочали працювати з ОСББ. Зараз ми з ними спільно реалізовуємо проект, де львівські ОСББ на пряму звернулися до підприємства, і згідно програми Zero Waste («нуль відходів») вже на 23 контейнерних майданчиках ОСББ встановлено ящики для збору пластику.
Тому, усі ОСББ, які захочуть розпочали співпрацю з цим підприємством, щоб максимально реалізувати в себе програму Zero Waste, можуть звертатися до нього. Завдяки сортуванню сміття, ми плануємо до 2020 року зменшити на 30% кількість ТПВ, яке іде на захоронення», - розповів заступник міського голови з питань розвитку Андрій Москаленко.
Одним із перших контейнери для збору пластику встановило в себе ОСББ «Оберіг».
«В минулу п’ятницю були поставлені перші контейнери. Перші контейнери поставили на безоплатній основі. Звертаємо увагу на те, що контейнери для інших побутових відходів менше наповнюються, бо пластик об’ємний. Зараз ми почали чітко контролювати кількість контейнерів, які будуть вивозитись, щоб показати нашим мешканцям, що сортування сміття для них – це економія, бо якщо менше будемо вивозити іншого сміття, то економія буде у людей відображена у платіжках.
Зараз ми вчимо мешканців, щоб стискали пляшки, бо пластику буде менше, контейнер буде довше наповнюватись і буде економія щодо його вивозу. Машина не буде їхати 2-3 рази, а достатньо буде раз вивезти», - розповіла Стефанія Климко, голова ОСББ «Оберіг».
За словами Івана Рудницького, директора департаменту з питань поводження з відходами, на сьогодні вже є розуміння, що робити з пластиком. Тепер важливо, щоб мешканці сортували папір і скло, і в жодному випадку не скидали його в контейнери для загального сміття.
«З пластиком вже маємо розуміння, що і як робити. Є завод, є активні люди, які готові сортувати. Тому за це вже можемо не переживати, бо потужностей заводу вистачить на переробку всього пластику з нашого міста.
З іншими видами сміття, таким як папір, скло, органіка, трохи складніше. Поки що ми просимо мешканців, щоб ретельно відділяли пластик, не кидали папір в загальний ящик, не кидали скло в загальний ящик. Де є такі контейнери, скидайте туди, де нема, то старайтеся здати в пунктах прийому скла і макулатури. Адже на полігоні найлегше загоряється папір, тому важливо його не кидати до загального сміття. Це саме щодо скла. Адже коли ми його викидаємо до зального сміття, його теж везуть на полігон. Там висипають. А вона не переробляється, б’ється і може покалічити.
Давайте ретельно сортувати пластик, папір і скло. А потім черга дійде і до великого габаритного сміття. Зараз ми шукаємо місця, де б підприємці згодилися приймати великогабаритне сміття – холодильники, пральні машини чи меблі.
І останнє - це буде будівельне сміття. З цим простіше, бо наше ЛКП «Збиранка» приймає будівельне сміття. Полігон є закритий для звичайного сміття, а будівельне приймає. Тому будівельники можуть заключати угоди з нашим ЛКП і привозити туди биту цеглу, бетон, пісок», - розповів Іван Рудницький, директор департаменту з питань поводження з відходами ЛМР.
varta1.com.ua: Новини
Скандальна релігійна громада на Львівщині перейшла до Православної Церкви України
У жовтні священник мп відмовлявся проводити чин похорону Захисника України, який загинув на війні
У понеділок Львів попрощається з чотирма полеглими Героями, які боронили Україну від окупантів (ФОТО)
Мерія закликає мешканців та гостей міста долучитись до міських церемоній прощання та утриматися в цей час від розважальних заходів і святкувань
Війна забрала життя ще одного захисника з Львівщини: загинув Назар Кузьма
Загинув внаслідок влучання FPV-дрона на Донеччині
Найкоментованіше
- Українців штрафуватимуть та судитимуть за зберігання дров: детальніше про ухвалений Радою закон
- На Закарпатті СБУ та Нацпол затримали заступника комбрига та керівника РТЦК (ФОТО)
- Автівки виставляли на продаж: БЕБ на Львівщині викрило БФ, який завіз 130 автомобілів під виглядом гуманітарної допомоги (ФОТО)
- У страшній ДТП загинув воїн зі Львівщини
- Живим коридором, навколішки на Львівщині зустрічали "на щиті" загиблого на Курщині морського піхотинця (ФОТО)
Найчитаніше
- Українців штрафуватимуть та судитимуть за зберігання дров: детальніше про ухвалений Радою закон
- На Закарпатті СБУ та Нацпол затримали заступника комбрига та керівника РТЦК (ФОТО)
- На Львівщині водій маршрутки може сісти за грати на 10 років (ФОТО)
- Українських туристів, які збираються до Єгипту, попереджають про ризики для життя
- Живим коридором, навколішки на Львівщині зустрічали "на щиті" загиблого на Курщині морського піхотинця (ФОТО)
Коментарі