Дві вулиці Львова змінили назви

Відновили історичну справедливість

У межах деколонізації топоніміки, з метою приведення у відповідність до норм української мови та відмови від зросійщених варіантів написання українських прізвищ, у Львові уточнили назви двох вулиць. Про це повідомили у прес-службі ЛМР

Відповідно до українського правопису вулиця Іллі Рєпіна стала вул. Іллі Ріпина, а вулиця Івана Федорова відтепер - вул. Івана Федоровича.

Відповідне рішення сьогодні, 8 лютого, затвердили на пленарному засіданні ЛМР депутати.

Галицька та Личаківська районні адміністрації у місячний термін мають виготовити та встановити таблиці з уточненими назвами вулиць І.Ріпина та І.Федоровича.

«На попередньому засіданні робоча група з деколонізації підтримала рішення про уточнення назв цих вулиць. І сьогодні ми відновлюємо історичну справедливість. Бо «Рєпін» - це трактування прізвища російською мовою. А «Ріпин» – трактування українською мовою.

Щодо прізвища Федоров, то російська пропаганда довший час навмисне використовувала легенду про Федорова, що він приїхав з Москви до Львова та  привіз сюди традицію книгодрукування. Хоча насправді це не так.  І таким чином ми руйнуємо ще один зі стереотипів та повертаємо написання цього прізвища так, як воно прописувалося в документах. Для цього було опрацьовано багато архівних документів, ми маємо відповідні експертні висновки», - пояснив перший заступник міського голови Львова, керівник робочої групи з перейменування вулиць, названих іменами російських діячів Андрій Москаленко.

У Львові також мають намір деколонізувати вул. О.Карпінського.

Читайте також: на Львівщині знесли радянський пам’ятник, у який «для захисту» від «декомунізаторів» вмотували ікону (ФОТО)

Додамо, що  за останній час у Львівській громаді нові українські назви присвоїли вже  54 вулицям

varta1.com.ua: Новини

Ярошенко Олена