Дві жительки Закарпаття «привезли» з Росії штам коронавірусу "Дельта"

a6735472d6b9e966
a6735472d6b9e966

У Закарпатській області штам коронавірусу «Дельта» підтвердили у двох жінок, які повернулися з Росії. Аналізи людей, які лікувалися в обласній інфекційній лікарні в Ужгороді відправили на дослідження в Європейську лабораторію.

Як інформує УНІАН з посиланням на директора Обласної клінічної інфекційної лікарні Закарпатської обласної ради Михайла Поляка, сьогодні вранці офіційно повідомили про підтвердження штаму «Дельта» у двох із чотирьох зразків, які були надіслані на дослідження.

«За процедурою, ми відібрали чотири зразки для дослідження. Річ у тім, що, окрім двох жінок, які приїхали з Росії, у нас також перебували на лікуванні ще й свекор та свекруха однієї з них. Всі вони вже одужали та виписані з інфекційної лікарні», - повідомив Поляк.

Він також уточнив, що наразі підтверджені тільки два випадки – саме від жінок, які приїхали з Росії. Щодо двох інших зразків інформації наразі ще немає.

Інфекціоніст також не назвав громади, де зафіксовані випадки, зазначивши, що епідрозслідуванням та обстеженням контактних осіб, якщо такі були, займаються інші служби.

Поляк також повідомив, що інших пацієнтів із симптомами, за якими можна було б запідозрити інфікування штамом «Дельта», наразі немає.

Як повідомлялося, аналізи двох людей, які лікувалися в обласній інфекційній лікарні в Ужгороді відправили на дослідження в Європейську лабораторію. За словами директора медзакладу Михайла Поляка, зробили це тому, що запідозрили у них Дельта-штам коронавірусу.

«Двоє хворих, які приїхали з Росії: з Санкт-Петербургу й Москви, — пояснив він. — Хвора вагітна, яка приїхала з Санкт-Петербургу. Все закінчилося добре. Хвора виписана додому. Але ми думаємо, що це був Дельта-штам. Цей штам вражає більш молоде покоління, починаючи з 18 років і до 49 в більшості випадків. Він більш важко протікає. І ця хвора, яка в нас була більше 2 тижнів у нас знаходилася в реанімаційному відділенні. Ми не маємо можливості в Україні діагностувати. Ми відправили і ми чекаємо результати з Європи. Найближчі дні я думаю ми будемо знати».

Штам коронавірусу «Дельта» в Україні

У червні секретар Ради нацбезпеки та оборони Олексій Данілов заявив, що в Україні вже зафіксували два випадки штаму коронавірусу «Дельта» - у 66-річної жінки та 16-річної дитини, які повернулися з Росії. Їх госпіталізували до Олександрівської лікарні у Києві.

Учора, 13 липня, стало відомо, що штам коронавірусу «Дельта» підозрюють у двох жінок із Закарпаття, які теж нещодавно повернулися з РФ.

 

varta1.com.ua: Новини