Дитину місцевого депутата викрали і вимагали майже пів мільйона доларів викупу, — СБУ
Співробітники СБУ знешкодили злочинне угруповання, яке займалося викраденням людей та вимаганням грошей за їх звільнення. Чоловіків зупинили «на гарячому» — після викрадення дитини одного із депутатів Полтавської обласної ради. Про це сьогодні повідомили у прес-центрі Служби Безпеки.
Організатором «схеми» виявився чоловік, який наразі перебуває за ґратами. Його обвинувачують у вчиненні умисного вбивства з особливою жорстокістю, тому до вироку суду він знаходиться у Київському слідчому ізоляторі.
Незважаючи на позбавлення волі, зловмисник розробив план та організував викрадення дитини впливового бізнесмена і депутата Полтавської обласної ради. Чоловік підшукав виконавця викрадення через інтернет і запропонував спільнику винагороду в розмірі 100 тис доларів США.
Викуп за дочку депутата становив 470 тис доларів США. Вказані кошти мали бути перераховані на електронний гаманець біткоїнами.
Їм, за сприяння додатково залучених осіб, вдалося викрасти дівчинку, після чого вони вступили в перемовини з її батьками. Вони погрожували фізичним насильством та смертю їхньої дитини, — йдеться у дописі.
Незважаючи на те, що викрадачі застосовували виняткові заходи конспірації, а саме спілкувалися між собою та з батьками дівчини виключно через «Telegram»-канал або приховану інтернет-мережу «Даркнет», правоохоронці змогли встановити та затримати їх.
У зв’язку з достатніми доказами зловмисникам повідомлено про підозру за ч. 2 ст. 189 (вимагання) та ч. 2 ст. 146 (незаконне позбавлення волі або викрадення людини) КК України. Наразі, підозрюваним обрано запобіжні заходи.
Встановлюються інші особи, які можуть бути причетними до цього правопорушення.
Заходи із викриття зловмисників проводило Головне слідче управлінням СБУ за процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора, а також за оперативного супроводу Головного управління по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю СБУ і за сприяння оперативного відділу Державної установи «Київській слідчий ізолятор».
varta1.com.ua: Новини
Читайте також
В Україні запровадять обовʼязковий техогляд для всіх авто
Євросоюз нам поставив цей критерій змін до кінця 2027 року
Після ударів РФ ЄС підтвердив посилення підтримки України
ЄС надає підтримку по всій Україні, щоб вона змогла витримати і пережити цю війну терору
Зеленський оцінив роботу ППО під час нічної російської атаки
Зеленський додав, що проблему нестачі перехоплювачів для балістики він обговорив на зустрічі з нідерландським прем'єром
Найкоментованіше
- Європейська країна може депортувати українців мобілізаційного віку, які не мають підстав для тимчасового захисту
- Путін хоче захопити південь України, - The New York Times
- У Польщі стався інцидент з агресивною поведінкою двох жінок щодо українців
- Зеленський не може знайти кандидата на посаду посла України в США, - Politico
- На Рівненщині пʼяний неповнолітній водій насмерть збив вагітну жінку
Коментарі