Джипінг у туристичних Карпатах буде під забороною
ВРУ у першому читанні ухвалила законопроєкт щодо збереження природно-заповідного фонду
Верховна Рада України у першому читанні ухвалила урядовий законопроєкт №11024 щодо збереження природно-заповідного фонду.
Як повідомляє Держекоінспекція у Львівській області, роками природоохоронні території в Україні використовувалися як парки розваг: квадроцикли, баггі, ендуро-мотоцикли стали звичною практикою у туристичних Карпатах. Такі розваги знищують рослинний та ґрунтовий покрив екосистем, провокують хімічне забруднення, лякають диких тварин – особливо в період розмноження. Заборона “джипінгу” – цивілізована практика, яка діє у багатьох західних країнах з потужними природоохоронними традиціями: Ісландії, Чехії, Фінляндії, Норвегії.
Законопроєкт залишає можливість використання транспорту на дорогах загального користування, вулиць населених пунктів, автомобільних доріг на приватних територіях, а також для доступу відвідувачів до рекреаційних ділянок. Однак новий законопроект передбачає посилення відповідальності шляхом підвищення штрафів, оскільки їхній розмір не виконує превентивної функції. Станом на зараз розмір штрафу становить від 153 до 408 гривень для громадян та від 255 до 510 гривень — для посадових осіб. Після схвалення проекту Закону розмір штрафу буде збільшено орієнтовно в 50 разів: для громадян він становитиме від 8500 до 17000 грн, для посадових осіб — від 17000 до 25500 грн.
Читайте також: у Каховське водосховище знову почала прибувати вода.
Як пояснив Міністр захисту довкілля та природних ресурсів Руслан Стрілець, законопроект розроблявся з огляду на закордонний досвід. Наприклад, в заповідних зонах Ісландії позашляховики взагалі поза законом, а штраф за порушення становить 4500 доларів. Розраховуємо на якнайшвидше схвалення цього законопроєкту в другому читанні.
varta1.com.ua: Новини
На Львівщині сталася ДТП
Дорожньо-транспортна пригода відбулася за участі рейсового автобуса та легкового авто
У Львові усі будинки отримують опалення
Вчора ввечері тепловики відновили подачу опалення до 2135 будинків
На Львівщині у ДТП постраждала пішохід
У ДТП жінка отримала тілесні ушкодження та була госпіталізована
Найкоментованіше
- МАГАТЕ заявляє, що усі АЕС в Україні зупинили виробництво електроенергії
- Зеленський назвав точну цифр втрат українських військ у війні
- В Україні хочуть штрафувати за відмову від шлюбу після заручин
- Норму про шлюб з 14 років вилучать із законопроєкту, - Стефанчук
- Трамп вважає, що завершив ядерну війну між Україною і Росією
Найчитаніше
- МАГАТЕ заявляє, що усі АЕС в Україні зупинили виробництво електроенергії
- Суд судитиме 22-річну маму, син якої зачепився шнурівкою з хрестиком за металевий саморіз і загинув
- На Львівщині трагічно загинули троє дітей
- Власник знищеного російським ударом будинку на Львівщині розповів, як вдалося врятуватися його сім’ї
- На Львівщині знайдено мертвою дитину, яка зникла по дорозі до школи
Коментарі