Економіст розповів, яких збитків зазнає українська економіка від довготривалих повітряних тривог

Через зліт ворожих МіГів

ФОТО: ілюстративне

В Україні від тривалих тривог страждає бізнес, економіка, транспорт та соціальна сфера. Остіннім часом тривога може тривати по 3-4 години через польоти МІГ-31К. Економіст Олег Пендзин в ефірі телемарафону пояснив, як це впливає на економіку країни.

 Він нагадав, що перш за все збитків зазнають торгові точки в закладів громадського харчування, а також громадський транспорт.

«В кінці 2022 року робилися попередні оцінки можливих збитків, пов'язаних з повітряними тривогами. Тоді оцінюваляся повітряна тривога 3-4 години і оцінка була на рівні мінус 7,4 млрд грн з ВВП», – каже Пендзин.

Експерт пропонує під час злету МіГів оголошувати попереджувальну тривогу і не зупиняти роботу бізнесу.

Читайте також: через тривалі тривоги в Україні, можуть зробити послаблення заборон для бізнесу

«В першу чергу це втрачає бюджет, що вплине на можливість фінансувати оборону. Якщо бізнес не працює, то відповідно менше і податків. Що стосується людей, то якщо бізнес не працюватиме, люди втратять роботу. Всі витрати за орендну плату і зарплати бізнес буде перекладати на кінцеву вартість продукту», – додав він.

Водночас президент України повідомив, що рівень ППО в Україні дає змогу осучаснити реагування на зліт носіїв «Кинджалів» – без непотрібних зупинок країни, а також доручив уряду запропонувати рішення, щоб вильоти МіГів не паралізували країну на години

varta1.com.ua: Новини

Ілона Мартинюк

Читайте також