Експертиза підтвердина версію трагедії обвалу будинку в Дрогобичі

8A0850B9-875F-409A-87DD-7D1B15AEA48F_w1597_n_r0_st
8A0850B9-875F-409A-87DD-7D1B15AEA48F_w1597_n_r0_st

Причиною обвалу несучої стіни підвалу назвали помилку при будівництві та можливе втручання людей в перепланування. Про це повідомили у пресслужбі Дрогобицької міської ради.

Департамент міського господарства Дрогобицької міської ради отримав Технічний звіт з результатами детального обстеження житлового будинку № 101/1, в якому обвалився під’їзд з першого по четвертий поверх, на вулиці Михайла Грушевського у Дрогобичі.

У висновках за результатами обстеження зазначено: «Причиною обвалу стало руйнування середньої несучої стіни підвалу по осі Б, в осях 4–5, яке можливо виникло внаслідок:
— просідання або руйнування цегляної кладки через низьку марку цегли та розчину, внаслідок значного зволоження та відсутності гідроізоляції і бетонної підлоги, що є в основному наслідком помилок під час будівництва;
— можливе втручання людей, яке необхідно підтвердити або спростувати спеціальними експертами (судовими) після розбору обвалених конструкцій, які знаходяться поверх цієї стіни підвалу».

Також у звіті пропонується виконати порядок робіт з демонтажу будівлі, методом контрольованого зриву.У ході виконання демонтажних робіт рекомендовано залучити судових експертів та обстежити у підвалі стіну в осях 4–5, Б для підтвердження або спростування можливого втручання людей.

Виконавцем робіт з проведення експертизи зазначено — ФОП Демчину Богдаа Григоровича.

Нагадаємо, 28 серпня, у Дрогобичі сталася надзвичайна ситуація — обвалися один з під’їздів житлового будинку № 101/1 на вул. М. Грушевського. Внаслідок трагедії, загинуло 8 людей, серед яких одна дитина.