Ердоган після візиту в Сочі заявив, що перспектив для досягнення миру в Україні немає

Про це він сказав після зустрічі з путіним

фото: ТАСС

Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган заявив, що на горизонті немає «жодної обнадійливої перспективи миру» у війні Росії проти України.

Про це він сказав журналістам після візиту в Сочі на зустріч з президентом РФ Володимиром Путіним, передає «Суспільне».

За словами Ердогана, позиція Туреччини щодо війни в Україні однозначна — «з першого дня ми завжди виступали за мир, діалог і дипломатію».

«Ми докладали величезних зусиль для запобігання подальшому кровопролиттю. Ми не підливали масла у вогонь, ми намагалися домогтися, щоб обидві сторони зустрілися. На жаль, війна, що триває вже 1,5 року, досі триває. На горизонті немає жодної обнадійливої ​​перспективи миру», — сказав турецький президент.

Він зазначив, що Туреччина також готова зробити свій внесок у мирні переговори і продовжить свою роль посередника, як «у таких питаннях, як обмін полоненими та Запорізька АЕС».

Президенти Туреччини та Росії на зустрічі у Сочі 4 вересня не дійшли згоди щодо відновлення дії «зернового коридору» в Чорному морі. За словами Ердогана, «альтернативний варіант, який був поставлений на порядок денний, не задовольнив очікування щодо безпеки та інших аспектів». «Ми збираємося розробити новий пакет в консультаціях з ООН», — сказав він.

Читайте також: путін та Ердоган не змогли домовитися про відновлення «зернової угоди».

Своєю чергою Путін заявив про те, що Росія нібито буде готова «розглянути можливість реанімувати зернову угоду» після того, як будуть виконані вимоги Москви.

 

varta1.com.ua: Новини

Володимир Садовий