Евакуація з Китаю: розміщення пасажирів літака на Львівщині не передбачено

630_360_1582058770-399
630_360_1582058770-399

У соціальній мережі «Facebook», голова ЛОДА Максим Козицький зробив офіційну заяву щодо коронавірусу та евакуації українців з Китаю.

«Найгірший вірус зараз — це паніка. Саме через надмірну паніку ми втрачаємо не лише об’єктивність, а й єдність та згуртованість. Хочу Вам нагадати, що на борту літака 49 наших з Вами співгромадян і ми не маємо морального права покинути їх у біді. До того ж, вони здорові і жодних ознак захворювання у них немає. По прибуттю вони всі проведуть 14 днів під пильним наглядом медиків на карантині», — повідомив голова ЛОДА

Максим Козицький запевнив, що питання протидії коронавірусу та евакуації українців з Китаю на контролі перших осіб держави та області та ситуація в області є повністю контрольованою.

Львівська ОДА послідовно виконує наказ Міністерства охорони здоров’я щодо напрацювання вичерпних заходів щодо протидії поширення вірусу в області та створено регіональний штаб, аби реагувати на виклики.

Максим Козицький пояснив і ситуацію, що відбулася у Винниках: «Сьогодні на виконання наказу Міністерства охорони здоров’я у Винниківському госпіталі провели симуляційні навчання. Навчання передбачало аналіз структури пацієнтів, що перебували в госпіталі, підготовку персоналу і пацієнтів до можливої евакуації та визначення лікарень, в які можна би було розмістити евакуйованих пацієнтів. Подібні навчання раніше не проводилось, тому резонанс від такого заходу зрозумілий. Ми повинні були перевірити свою готовність до можливого розвитку подій, щоб бути готовими до різних викликів. Згідно наявної на даний час інформації МОЗ розміщення пасажирів літака на території Львова та області не передбачено».

«Щодо інформації, що Львів може прийняти борт з Китаю, пояснюю. В Україні кілька аеропортів, які здатні прийняти літаки такого класу. У тому числі і львівський аеропорт. Він розглядається як ОДИН З тих летовищ, які може прийняти борт. Станом на зараз відповідного розпорядження до мене, як до керівника області, не надходило.

Ми вже 15 країна, яка провела евакуацію своїх громадян з Китаю, тому система є напрацьованою та перевіреною.

Паніка та спекуляції на тему коронавірусу зараз зайві та вкрай небезпечні!» — уточнив голова ЛОДА.