Фасади новобудов Львова прикрасять творами мистецтва

завантаження
завантаження

Сьогодні, 14 лютого, виконавчий комітет Львівської міської ради прийняв рішення про розміщення творів мистецтва на фасадах сучасних будівель із метою популяризації відомих постатей культури та мистецтва Львова, а також знакових історичних подій.

Про відповідне рішення «Про популяризацію відомих постатей та знакових історичних подій у просторі міста Львова», яке виконком прийняв із зауваженнями під час засідання в п’ятницю, повідомляє пресслужба ЛМР.

«Виникла ідея створювати мурали на фасадах нових будинків. Ідея скерована у 2 напрямки. Перший — тісно співпрацювати із забудовниками, що будують багатоповерхівки у різних районах міста і можуть наносити на їх фасади зображення відомих постатей чи події в різних техніках монументального мистецтва. Другий — наносити такі зображення вже на існуючі будівлі, які потребують кращого естетичного вигляду. Тут ми вже вибрали 6 будівель у кожному з районів, на яких зобразять такі твори мистецтва. Плануємо відкрити перший мурал в кінці квітня», — розповіла керівниця управління культури ЛМР Христина Береговська.

Першими обрали 6 особистостей, які будуть зображені на будинках 6 районів Львова, де вони жили-творили-працювали: Олена Степанів, Юрій Вербицький, Василь Сліпак, Захер Мазох, Борис Возницький та Дебора Фогель. Попередні ескізи, приклади таких зображень можна побачити за посиланням: https://prezi.com/view/XRj8Dk2f9WWxCDjdW4tV/

Фінансування заходів, пов’язаних з розміщенням творів мистецтва (стінопису, мозаїки, вітражу, графіті, скульптури тощо) на фасадах наявних будівель у районах Львова, здійснюватимуть за кошти, передбачені в міському бюджеті на реалізацію заходів Програми «Львів 2020: Фокус на культуру» в рамках проєкту «Генії з мікрорайонів: шість районів, шість муралів, шість особистостей».