Франція та Китай обговорили необхідність припинення вогню в Україні

Еммануель Макрон і Сі Цзіньпін у телефонній розмові обговорили ситуацію в Україні та низку інших питань

ФОТО: ілюстративне

Президент Франції Еммануель Макрон і голова КНР Сі Цзіньпін наголосили на необхідності підтримувати всі зусилля, спрямовані на надання гуманітарної підтримки населенню України

Про це йдеться у повідомленні Єлисейського палацу, пише «Укрінформ».

«Глави двох держав нагадали про свою прихильність повазі територіальної цілісності й суверенітету України та погодилися щодо нагальності досягнення режиму припинення вогню», — йдеться у повідомленні.

Обидва лідери також наголосили на необхідності підтримувати всі зусилля, спрямовані на надання гуманітарної підтримки населенню України.

Крім того, під час розмови йшлося про ризик продовольчої кризи та відповідь на неї, запропоновану Францією у формі ініціативи FARM (Місія з забезпечення продовольчої та сільськогосподарської стійкості).

Зазначається, що під час головування Франції в Раді Євросоюзу Макрон наполягав на важливості прогресу у відновленні балансу європейсько-китайських відносин у напрямку більшої взаємності.

Президент Франції закликав Китай підтримувати і провадити політику відкритості, особливо в агропродовольчому секторі.

Зазначається, що глави двох держав домовилися поглибити двосторонні проєкти в галузі аеронавтики та цивільної ядерної енергетики.

Також було обговорено північнокорейську кризу з метою координації зусиль обох країн.

У Єлисейському палаці додають, що голова КНР привітав Макрона з переобранням на посаду президента і висловив бажання продовжувати поглиблювати двостороннє стратегічне партнерство.

Читайте також