Гаага чекає: де і як судитимуть російського тирана та злочинця

Для президента держави-агресорки вже приготували підсудний стілець

Фото: ілюстративне

Сьогодні, 23 березня, Україна та Міжнародний кримінальний суд (МКС) у Гаазі підписали угоду про співробітництво. Відтак у Києві з’явиться представництво суду, яке займатиметься збиранням доказів для звинувачення головного російського злочинця.

Про це інформує ТСН.

Для підписання угоди сторони зустрілися в будівлі МКС, яку напередодні погрожував знищити один із путінських посіпак Дмитро Медведєв. Тут для президента держави-агресорки вже приготували стілець.

Гігантський комплекс із п’ятьма корпусами - одне з найзакритіших місць у світі. Підсудних диктаторів тут охороняють чи не ретельніше, ніж коли вони були при владі.

У відповідь на погрози заступника голови російського Радбезу зруйнувати цю будівлю, де виписали ордер на арешт господареві Кремля, у суді нагадали, що за ними стоять всі 123 країни-учасниці Римського статуту.

Угоду про співробітництво представники Міжнародного кримінального суду та України підписують за закритими дверима. Після підписання генеральний прокурор Андрій Костін розповів журналістам подробиці про те, чим тепер займатимуться представники Гааги в київському представництві.

“Це [відкриття представництва] дозволить команді прокурора Хана більш ефективно працювати в Україні щодо розслідування воєнних злочинів, які були скоєні Російською Федерацією... Сама природа діяльності Міжнародного кримінального суду - це допомагати країнам, які розслідують воєнні злочини, тому перша справа, яка направлена до суду, стосується злочинів, скоєних Путіним”, - сказав він.

Попри зовнішню велич, всередині суд, який видав ордер на арешт Путіна, має максимально простий вигляд. Замість декору в залах - вікна-вітрини, щоб свідкам і пресі було простіше стежити за процесом. На Путіна чекає кімната зі звичайними сірими стінами, де лавою підсудних слугує звичайний стілець.

Перший польовий офіс прокурора Каріма Хана має відкритися в Києві вже найближчими тижнями. Зроблено ще один крок, щоб наблизити головний процес.

 

varta1.com.ua: Новини

Анастасія Сенів