Генерал української армії розповів, за яких умов ЗСУ вийдуть на межі кордону 1991-го року
Оптимістичний прогноз
Збройні Сили України дійсно можуть почати здобувати перемоги в найближчі місяці на стратегічних напрямках: спочатку на півдні, а потім і на сході — звільнити Херсонську, Запорізьку, Харківську, а пізніше і Луганську та Донецьку області. Таку думку висловив голова Служби зовнішньої розвідки України (2005–2010 років), генерал армії України Микола Маломуж в інтерв’ю «Главреду».
На думку Миколи Маломужа все залежатиме від того, наскільки ефективно ЗСУ зможуть організувати стратегічну оборону (особливо на донецькому напрямку) і проводити стратегічні наступальні операції (не тактичного рівня, як зараз — у нас є певні успіхи на Херсонському, Запорізькому та Харківському напрямках, а стратегічного).
«Вже зараз, отримавши від західних партнерів новітнє озброєння надзвичайно високого класу (далекобійні гаубиці, системи ППО, засоби радіоелектронної боротьби і придушення майже всіх систем ведення вогню росії), ми знеціненням всі сили росії: урагани, Гради, смерчі, які росіяни сьогодні активно застосовують, обстрілюючи позиції українських військ і мирні українські міста. Якщо ми отримаємо ефективне озброєння в більшій кількості, то вже в серпні ми виб’ємо ворога з наших територій на півдні і частково на сході. Це цілком реально», — говорить генерал.
Крім новітніх озброєнь і техніки, повинен бути і високий рівень навчання особового складу, і формування потужних резервів. Перш за все — тих, що сьогодні проходять підготовку за кордоном і в Україні, освоюють новітню військову техніку 5–6 покоління, якої у росії немає.
«Так ми будемо мати перевагу над росією в технологічному, військовому і вогневому плані. Тоді й будемо готувати комплекс наступальних операцій як на півдні, так і на сході. За таких умов цілком реально у серпні досягти перших серйозних успіхів і реалізовувати оптимістичний сценарій», — каже військовий.
Однак, РФ також має свої плани і міркування. Вона намагається зміцнитися на окремих напрямках, особливо на донецькому. Вона хоче вийти на адміністративні межі не тільки Луганської, а й Донецької областей, після чого поставити руба питання про проведення переговорів і закріплення статус-кво.
«Скажу відверто, У Росії немає перспектив захоплення цієї області (Донецької — «УНІАН»). Тому Москва намагається нав’язати переговори вже зараз, щоб ми погодилися на її умови під тиском нових наступальних операцій РФ і, можливо, тиском партнерів», — припускає експерт. — «Тому однозначно стверджувати, що буде саме такий сценарій — позитивний і ефективний, складно. Можливо, процес звільнення півдня затягнеться до вересня або жовтня».
Генерал зазначає, що в України сьогодні є потужні резерви для наступу.
«Я вважаю, що у нас вже близько мільйона мобілізованих і високо мотивованих військовослужбовців, до того ж більш-менш навчених. Маючи можливість направити цих військовослужбовців в бій з новітніми озброєннями і технікою, ми вже зараз можемо готувати стратегічні операції. Насамперед — на півдні. Адже зараз противник згенерував всі свої сили на сході. Тому можна викинути їх з Херсона. Але потрібно не йти в лобову атаку, а наступати з флангів, з тилів, вести активну диверсійну роботу. Також можна наступати в Запорізькій, Миколаївській та Харківській областях. А пізніше зможемо і перейти на схід», — каже Микола Маломуж.
Що стосується можливості вийти вже в наступному році на межі 1991 року, як це раніше озвучив глава ГУР Кирило Буданов, і повністю звільнити Донбас і Крим, включаючи Севастополь, то у ЗСУ дійсно є така перспектива, і в серпні-жовтні вони можуть почати наступальні операції, впевнений Маломуж.
«Якщо ми відтіснимо російські війська з частини Донецької та Луганської областей, зможемо ставити питання про вихід на кордони до 24 лютого, тобто, за дужки можуть бути винесені «ЛНР» і «ДНР», а також Крим. Такі умови можуть бути сприйняті Заходом. І тут нашому керівництву буде важливо чітко стояти на тому, що ми повинні звільнити всю територію нашої держави. Однак, повторюся, сценарій, що передбачає наш вихід на межі 1991 року в наступному році, цілком можливий. Але це станеться тільки тоді, коли ми почнемо стратегічні наступальні операції», — зазначає генерал.
На рахунок окупованого Криму, то з його звільненням, за словами Маломужа, буде складніше.
«Росія перетворила Крим на справжній військовий корабель. Як «Титанік», але військовий. Севастополь — це потужна військово-морська база, де в тому числі є крилаті ракети, здатні нести ядерний заряд. Вони можуть стояти там до кінця. Тому тільки коли почнеться провал росії на південному і східному фронті України. Коли режим путіна почне сипатися. Коли почнеться масовий відступ російських військ, і почнеться паніка не тільки серед російських військовослужбовців, а й серед російських громадян, а головне — у російській еліті. Коли знизиться довіра до путіна, і почнеться дестабілізація в російському керівництві. Тільки тоді можна буде проводити операцію зі звільнення Криму. Це буде складно, але можливо», — упевнений генерал.
Разом з тим, Маломуж озвучив кілька умов можливості повернення України до кордонів 1991 року.
Підготовка ЗСУ та потужного резерву: сили спеціальних операцій, повітряно-десантні сили, спецпідрозділи СБУ, Головного управління розвідки, Нацгвардії, які здатні комплексно вирішувати завдання.
Належне озброєння військовослужбовців, яке залежить від наших партнерів: США, Великобританії, ЄС, всього від 50 країн.
Військово-промисловий комплекс України.
«Наш ВПК був і є одним з кращих у світі. Ми завжди були в десятці найбільших експортерів зброї в світі, а на зовнішніх ринках погану зброю не купують — купують зброю 5–6 покоління. У Другу світову війну оборонні заводи працювали день і ніч. У нас же є заводи, які випускають стратегічні ракети дальністю 250 км, що здатні дістати і до Севастополя, і до Кримського моста, і до території росії. Ми можемо виробляти «Стугну» і «Вільху». А наші «Корсари» нічим не гірше американських «Джавелінів» — вони б’ють до 6 км, їх точність висока (авіоніка і системи наведення там німецькі, британські, американські). Таких зразків у нас має бути не 3 тисячі, а десятки і десятки тисяч. Також нам потрібні ракети — наші і західні, натовського зразка, потужна система радіоелектроніки, радіорозвідки в режимі онлайн, щоб ми відстежували будь-які рухи військ на території росії, білорусі, будь-які пуски ракет, переміщення їх по території України і концентрація їх на конкретних напрямках», — стверджує генерал.
Нагадаємо, раніше голова української розвідки зробив прогноз щодо термінів закінчення війни і її результатів.
varta1.com.ua: Новини
В ході реформи МСЕК окрім статусу інвалідності, в Україні запровадять статус працездатності
Мінсоцполітики працює над впровадженням нової системи соціального страхування – “єПотенціал”
Щоб заповнити вакансії в судах, відтепер від кандидатів не вимагатимуть володіти знаннями з усіх сфер права
На думку ВККС, це дозволить збільшити кількість бажаючих стати суддями
В Україні пришвидшують процедури накладення на ухилянтів обмеження у праві керування авто
Прискорюється обмін даними між ТЦК і Нацполіцією
Найкоментованіше
- У львівському тролейбусі стався конфлікт (ВІДЕО)
- Ексфутболіста збірної України "бусифікував" ТЦК
- У ТЦК уточнили, хто з мобілізованих потрапляє у штурмові підрозділи
- Шмигаль зробив важливу заяву щодо заморожування війни на лінії фронту
- Відійшов у вічність воїн з Львівщини, який з перших днів великої війни пішов добровольцем на фронт
Найчитаніше
- Підтверджено загибель 24-річного Героя зі Львівщини
- "Львівобленерго" опублікувало графік відключень світла на суботу, 14 грудня
- Останній бій прийняв на Курщині: стало відомо про загибель Героя з Львівщини Володимира Таратули
- У Львові трамвай переїхав людину
- Одна з ракет на Львівщині влучила, але не здетонувала, - ОВА
Коментарі