Генштаб офіційно скасував рішення щодо видачі дозволів на виїзд військовозобов'язаним

Повідомили деталі

Валерій Залужний, фото Facebook

Сьогодні відбулося засідання Ставки Верховного Головнокомандувача Збройних Сил України. На ньому, серед іншого, розглядалося питання, яке набуло широкого суспільного резонансу, — про Порядок надання дозволу громадянам України, які перебувають на військовому обліку у територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки, на виїзд за межі місця проживання (місця перебування) з моменту оголошення мобілізації та у воєнний час. Про це повідомив Головнокомандувач ЗС України Валерій Залужний.

«Підкреслюю, цей документ від початку стосувався винятково внутрішньої роботи ТЦК та СП і не створював зобовʼязань, обмежень прав і свобод громадян України. Попри це, його поява в мережі спричинила численні маніпуляції, різночитання і навіть незаконні дії із перешкоджання переміщенню громадян, що стало підставою для дискредитації Збройних Сил України та військово-політичного керівництва держави», — йдеться у повідомленні.

Офіційно цей документ скасовано.

«Тому Начальником Генерального штабу Збройних Сил України з метою недопущення подальших маніпуляцій довкола цього питання прийнято рішення про скасування дії Порядку з відправленням на доопрацювання», — повідомив Головнокомандувач Збройних сил.  

Він додав, що оновлений документ буде розроблено на основі змін до законів України та підзаконних нормативно-правових актів, які регулюють переміщення громадян в умовах воєнного стану.

Наявна законодавча база не враховує реалій сьогодення та не забезпечує ефективних мобілізаційних механізмів.

«Як Головнокомандувач Збройних Сил і громадянин України закликаю українців до виконання свого конституційного обовʼязку із захисту держави», — додав Валерій Залужний.

Нагадаємо, що раніше Головнокомандувач ЗС України Валерій Залужний підтвердив дані про заборону виїзду військовозобов’язаних за межі своїх районів та областей. 

Після того президент Володимир Зеленський у своєму вечірньому зверненні попросив Генеральний штаб надалі не ухвалювати подібних рішень.

Читайте також