Годжес оцінив переваги окупантів у живій силі та артилерії

Оцінка здатності росіян до посилення наступу

РФ зберігає кількісну перевагу у боєприпасах та техніці над Україною, однак її здатність використати цю перевагу обмежена.

Таку заяву зробив колишній командувач Сухопутних військ США в Європі Бен Годжес, передає Голос Америки

Останнім часом на Заході обговорюються нестача боєприпасів у ЗСУ, втрати серед військових, втрата Авдіївки, але не так часто чути про «справжні проблеми», які РФ має зі своїм військом, сказав Годжес. Зокрема, росіяни не здатні повною мірою використати цю перевагу, вважає він.

«Авдіївка впала 5 тижнів тому, а росіяни не змогли з цього скористатись, бо не мають спроможності», - пояснив Годжес.

Щодо переваги росіян в боєприпасах, Годжес вказав, що оголошувані співвідношення артилерійських снарядів як 5:1 чи 10:1 «сприймаються як даність». «Можливо це подекуди і так, але в них немає здатності експлуатувати це, бо росіяни втратили дуже багато досвідчених офіцерів та сержантів», - пояснив він.

«Війна - це не лише про математику і хто має більше людей - ми програли у В'єтнамі і в Афганістані», - зауважив Годжес. При цьому фахівець підкреслив, що українці значно більш вмотивовані, ніж росіяни.

«Українці захищають свою Батьківщину, знають місцевість краще, а росіяни - окупанти та загарбники. Не думаю, що росіян, які хочуть там бути, вистачить навіть на один шкільний автобус», - додав він.

Читайте також: Загроза наступу на Київ: командувач Сухопутних військ зробив заяву

«Вони втратили так багато людей. В них немає можливості навчити нові 300 тис. Вони оголошують, що створили дві нові армії - це брехня. Вони це оголосили, але їх не існує і точно вони ще не є боєздатними формуваннями», - підкреслив аналітик.

varta1.com.ua: Новини

Юлія Зуб

Читайте також