Головнокомандувач ЗСУ відповів на питання стосовно контрнаступу

Днями німецьке видання Welt написало, що Залужний нібито планує новий контрнаступ на 2024 рік

ФОТО: Валерій Залужний

Головнокомандувач Збройними силами України Валерій Залужний не став відповідати на запитання журналістів щодо подальшого контрнаступу.

Зокрема, на запитання щодо продовження наступу ЗСУ, він сказав, що не збирається ділитися планами військових. За його словами, про це не можна говорити в жодному випадку.

«Це війна, я не можу говорити, що я планую, що ми будемо робити. Інакше це буде шоу, а не війна, ціна якої - людські життя. Про це не можна говорити в жодному разі», - заявив головнокомандувач ЗСУ.

Що написав Welt

Видання звертає увагу на те, що досі багато броньованої техніки, яку Україні обіцяли союзники, не використано, а частина взагалі ще не доїхала. Наприклад, Німеччина та партнери обіцяли 200 танків Leopard 1, з них отримано лише 30 одиниць.

Водночас запит у США на гелікоптери Black Hawk та Apache, винищувачі F-16 та F-18, танки Abrams, ракетні комплекси великої дальності, БПЛА та боєприпаси говорить про великі плани України, зазначають журналісти Welt. Німецький експерт з безпеки та політичний радник Ніко Ланге вважає, що українські війська планують перейти до мобільної війни, яка так і не реалізувалася під час літнього контрнаступу.

Видання також пише, що Залужний погодився на літній контрнаступ нібито з політичних міркувань. Бо не бачив реальних шансів на успіх без авіаційної підтримки. Внаслідок цього українські війська йшли на штурми малими піхотними групами, а не з використанням бронетехніки. Welt зазначає, що це було розумним кроком, який дозволив зберегти особовий склад та виграти час на отримання систем озброєння від Заходу.

«Україна, ймовірно, збирає ресурси для нового контрнаступу наступного року», - наводить видання думку експерта Ніко Ланге.

Водночас, на думку Welt, одним із напрямків може стати плацдарм у Херсонській області.

varta1.com.ua: Новини

Ілона Мартинюк