Головнокомандувач ЗСУ заявив про потребу в посиленні мобілізації в Україні

Наразі є 5 пріоритетів для України, щоб переломити ситуацію

ФОТО: Валерій Залужний

Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний сказав під час інтерв'ю The Economist, що Україна має розширити категорію громадян, які можуть бути призвані на навчання чи мобілізацію. 

Він назвав 5 пріоритетів для України, щоб переломити ситуацію: перевага в повітрі, покращення РЕБ та контбатарейної боротьби, необхідні нові технології протимінного прориву та сучасне командування і управління.

"Мій п’ятий і останній пріоритет — нарощувати наші резерви. Росія не змогла використати свою величезну перевагу в живій силі, тому що Володимир Путін стурбований тим, що загальна мобілізація може спровокувати політичну кризу, і тому, що Росія не може навчити та спорядити достатньо людей", — зазначив Залужний.

Проте можливості України для підготовки резервів на власній території, за словами Залужного, теж обмежені.

«В нашому законодавстві є прогалини, які дозволяють громадянам ухилятися від своїх обов’язків. Ми намагаємося вирішити ці проблеми. Запроваджуємо єдиний реєстр призовників, маємо розширити категорію громадян, яких можуть призвані на збори чи за мобілізацією. Також ми запроваджуємо »бойове стажування«, яке передбачає розміщення новомобілізованих в лавах досвідчених передових підрозділів для підготовки», — зазначив він.

Головнокомандувач ЗСУ наголосив, що не варто недооцінювати рф. Ворог зазнав великих втрат, але він має перевагу в озброєнні, техніці, ракетах і боєприпасах протягом тривалого часу.

Читайте також: у Німеччині заявили, що в Європі може виникнути загроза війни

«Її оборонна промисловість нарощує виробництво, незважаючи на безпрецедентні санкції. Наші партнери по НАТО також різко нарощують свої виробничі потужності. Але для цього потрібен щонайменше рік, а в деяких випадках, наприклад, щодо літаків і систем управління, — два», — заявив Залужний.

varta1.com.ua: Новини

Ілона Мартинюк

Читайте також