ГПУ розпочала службове розслідування за фактом ймовірної втрати матеріалів у справах Майдану

BB6A5686
BB6A5686

У Генеральній прокуратурі розпочалося службове розслідування за фактом можливої втрати матеріалів кримінального провадження по подіях Майдану. Про цеповідомили у відділі зв’язків із громадськістю та ЗМІ Генпрокуратури, пише «УНІАН».

«За погодженням генерального прокурора наказом керівника Генеральної інспекції від 5 листопада розпочато службове розслідування з метою перевірки обставин можливої втрати окремих матеріалів кримінального провадження щодо розслідування вбивств, скоєних 18-20 лютого 2014 року», — сказано у повідомленні.

[caption id=«attachment_156877» align=«alignnone» width=«698»] Фото: «Варта1»[/caption]

Розслідування розпочато на підставі розповсюдженої ЗМІ інформації про втрату справи. У Генпрокуратурі нагадали про створення інвентаризаційної комісії, яку очолив заступник генерального прокурора Віктор Чумак і яка з 11 листопада розпочне інвентаризацію матеріалів кримінальних проваджень та інших матеріальних носіїв щодо злочинів, пов’язаних з масовими протестами у 2013-2014 роках.

Як повідомлялось раніше, 5 листопада директор ДБР Роман Труба заявив, що заступник глави Адміністрації президента часів Віктора Януковича Андрій Портнов звернувся до Державного бюро розслідувань із заявою про нібито вчинення злочину колишнім начальником Управління спеціальних розслідувань Генпрокуратури Сергієм Горбатюком та іншими слідчими цього управління.

За словами Труби, відкрито кримінальне провадження за фактом зникнення матеріалів кримінальних справ, що стосуються розслідувань злочинів, вчинених під час Революції гідності.

“Це справи, які набули особливого статусу і, на жаль, я можу констатувати, що є певні порушення з боку слідчих Генеральної прокуратури. Вчора ми отримали звернення щодо слідчих Управління спецрозслідувань Генеральної прокуратури, які допустили втрату матеріалів кримінальних проваджень. Ми отримали два томи матеріалів одного з кримінальних проваджень. Нами внесено відомості в ЄРДР і сьогодні розпочато відповідне розслідування”, — сказав Труба.

[caption id=«attachment_156878» align=«alignnone» width=«656»] Фото: «Варта1»[/caption]

Разом з тим Труба зауважив, що йому не відомо, про зникнення яких саме матеріалів кримінальних проваджень йдеться — щодо вбивств учасників Майдану чи вбивств правоохоронців у ті ж часи.